Užitočný

Gurmánsky živý plot pre vtáky

Gurmánsky živý plot pre vtáky

Na kŕmenie vtákov vo vašej záhrade je oveľa prirodzenejšie ako krmítko pre vtáky, ktoré prijíma semená. Ak im chcete ponúknuť skutočný gurmánsky živý plot, vyberte rastliny a kríky, ktoré milujú vtáky. Vtáky prirodzene nachádzajú niečo k jedlu vo voľnej prírode, ale nič vám nebráni v tom, aby ste im trochu pomohli výberom konkrétnych rastlín. Toto je zborník rastlín, ktorý vtáky obzvlášť ocenia: - bobule kríkov : vtáky hodia na bobule týchto kríkov, ktoré nie sú pre človeka použiteľné. To ich môže odvrátiť od malín, čerešní a iného ovocia, ktoré by sme si radšej nechali pre seba. Pre bobule, ktoré pretrvávajú počas zimy, zvoľte skalník a cezmína ktoré nesú veľmi atraktívne červené bobule, ideálne napríklad na kŕmenie červienok. Pokiaľ ide o Callicarpa , vtáky nemajú veľmi radi krásne fialové plody tohto kríka. žeriav bude veľmi obľúbený u vtákov na jeseň.

- The rastliny : rozmýšľajte o výsadbe rastlín, ktoré poskytujú kvety bohaté na nektár, pretože priťahujú hmyz, na ktorom sa vtáky živia. Môžete sa rozhodnúť pre levanduľu, mätu, majoránku ...

Nič vám nebráni v tom, aby ste všetko sprevádzali malým žľabom, len aby ste menili potešenie! Zvážte aj to, aby ste mali vodný bod.