Užitočný

4 náležitosti pre miestnosť Zen

4 náležitosti pre miestnosť Zen

1. Príroda ako hesloPodľa definície, dekorácia zen miestnosti čerpá inšpiráciu z prírody. Čo by mohlo byť lepšie, ako pozvať rastliny, aby ho uctili? Aj keď nie sú vždy odporúčané v spálni, niektoré odrody majú upokojujúce, depolutujúce a dokonca prospešné vlastnosti pre spánok. Myslíme najmä na záhradu, jazmín, aloe vera alebo scindapsus, vynikajúce rastliny, ktoré si nájdu svoje miesto v Izba inšpirovaná zenom. Nezabudnite mať iba jeden alebo dva a pravidelne vetrať priestor.

A ak nemáte zelený palec alebo nechcete umiestniť rastliny do svojho priestoru na spanie, sušené kvety tiež urobia trik, aby do vašej izby priniesli zenový pocit. Najmä preto, že sú v súčasnosti veľmi trendy!

Okrem rastlín, Zenová duchová dekorácia vedie tiež k použitiu prírodných materiálov. Tkaný prútený kôš, hod z vlny alebo bavlny, posteľ z bambusovej postele, drevený nábytok ... Prírodné a autentické vlákna majú svoje miesto v miestnosti Zen.
 

2. Nábytok ... ale nie prílišPosteľ je ústredným prvkom spálne, starajte sa o jej umiestnenie, najmä ak si chcete vytvoriť zen izba ! V praxi Feng Shui, odporúča sa položiť ju na stenu (hlava pritlačená na stenu) a umiestniť ju čo najďalej od prístupových dverí do miestnosti. Pokiaľ ide o zvyšok nábytku, musíte si zariadiť Zen miestnosť dômyselne.

Preťažená miestnosť nemôže nikdy vyvolať dojem, že vedie k upokojeniu a relaxácii! Pretože voľný pohyb je nevyhnutný, vyhýbajte sa zaplňovaniu miestnosti príliš nadmerným nábytkom a uprednostňujte minimalistický nábytok pred mäkkými tvarmi.

Pokiaľ ide o zvyšok, nemusíte prekážať priestoru drobností všetkého druhu. Pravidlo je jednoduché: uspokojte sa s minimom. A nie je to japonský trend wabi-sabi, ktorý povie pravý opak: Takže sa nechajte inšpirovať a hľadajte krásu v jednoduchosti!
 

3. Útulná bielizeňAk je dekorácia zen miestnosti robí bez akejkoľvek márnosti, nemôže sa však obísť bez pohodlia. Akumulujte veľmi mäkké vankúše pre maximálne pohodlie, vyberte si prešívanú alebo čalúnenú čelo postele, položte na každú stranu postele mäkký koberec a nezabudnite na pohodlný župan na móle postele, ktorý sa zbalí len čo vstanete.

Všetky ingrediencie sa spoja, aby vytvorili váš zen izba miesto prispievajúce k odpočinku a relaxácii. Pokiaľ ide o posteľnú bielizeň, prírodné materiály sú opäť v poriadku! V zime si obliecť posteľnú pokrývku alebo flanelové plachty a na leto bavlnu alebo ľan.
 

4. Mäkké tlmené svetloKonečne musí byť miestnosť Zen nevyhnutne opatrná. Okamžite zabudnite na priame a agresívne svetlá a radšej niekoľko tlmených svetiel ako tlmené osvetlenie. Prečo nie svietidlá upozorňovať na určité rohy miestnosti, svetlý veniec nad posteľou a / alebo na poličku a dve pomocné svetlá na nočných stolíkoch?

A aby ste to doplnili, nezabudnite zapáliť niekoľko vonných sviečok ... pre zaručenú Zen atmosféru!