Užitočný

Keď do kúpeľne príde betón

Keď do kúpeľne príde betón

Integrácia betónu do kúpeľne je múdra a estetická voľba. Tento dekoratívny a ľahko inštalovateľný materiál prináša nový spôsob videnia priestoru a môže vkĺznuť do niekoľkých prvkov kúpeľne. Na stenách, umývadle, okolo sprchy, na doplnkoch alebo dokonca vo vani nie je nedostatok použitia! Izba bude vyzerať väčšia a krajšia, čo dokazuje táto neodolateľná betónová kúpeľňa.

Betónové steny v kúpeľni

Estetický a ľahko udržiavateľný betón pomáha udržiavať kúpeľňu krásnu a čistú. Zabudnite na pleseň a tesnenia, materiál je odolný a vyžaduje len veľmi malú údržbu. Spĺňa všetky požiadavky na vytvorenie jedinečného a autentického priestoru a tieňa, ktorý vám vyhovuje, pretože existuje veľa farieb v závislosti od vašej osobnosti a štýlu vašej izby.

Ľahko použiteľná betónová omietka nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti z hľadiska prípravy a aplikácie. Preto nemusíte nutne privolať odborníka, ale budete musieť mať po ruke niekoľko nástrojov, ako sú váhy, hladidlo z nehrdzavejúcej ocele, maliarsky nôž, turbína (namontovaná na vŕtačku) a špongia na lepenú povrchovú úpravu.

Dajte betón okolo vane

Nepoškvrnenú vaňu môžete vylepšiť aj obklopením peknou betónovou krytinou, ktorú môžete rozšíriť na podlahu a na stenu. Ak chcete použiť omietku, najprv pripravte svoju podporu (či už novú alebo starú, obkladačku alebo cement), prípadne zaskrutkujte otvory a iné trhliny, ktoré môžu ovplyvniť pevnosť podkladu.

Betónová sprcha

Na sprchových stenách je betón dokonalý, pretože poskytuje ideálnu ochranu vo vlhkej miestnosti. Môžete pokryť celý povrch vašej sprchy alebo sa hrať na vlysoch a kontrastoch betónovaním iba časti sprchového kúta. Jeho antracitovo sivý odtieň bude veľmi dobre fungovať so sprchou z nehrdzavejúcej ocele.

Zdobiť umývadlo oblasti

Chcete dať umývadlu facelift? Vedzte, že betón v tejto časti kúpeľne veľmi dobre harmonizuje. Môžete sa rozhodnúť pre konkrétne umývadlo alebo zakryť pracovnú dosku voskovaným betónom, aby ste napríklad vydali biele umývadlo.

Na prispôsobenie všetkého si osvojte malé sivé doplnky, napríklad sklo na zubné kefky alebo mydlo.