Tipy

Náležitosti pre milovníkov vína

Náležitosti pre milovníkov vína

Pokiaľ ide o víno, nie sme si všetci rovní. Niektorí majú radi suché alebo sladké ročníky, iní uprednostňujú červené víno pred bielym alebo ružovým vínom, zatiaľ čo iní majú svoje preferované oblasti a vinice. Uvedomte si, že existuje veľa riadu a príslušenstva, ktoré sa ukázali ako veľmi užitočné pre všetky fľaše. Ale stále musíte nájsť cestu! Požiadali sme radu od obchodníka s vínom z Nicolasu, ktorý sa nachádza v Paríži, aby pri stole uchovával, podával a ochutnal víno.

Podávajte víno v karafe

Sklenené karafy umožňujú dobré prevzdušňovanie vína, ale tiež to, že usadenina sa ukladá na spodok nádoby. Na rozdiel od všeobecnej viery to nie sú staré vína, ale skôr mladé vína, ktoré sa musia podávať v karafe, aby bolo okysličené na maximum a mali väčšiu vôňu.

Ostatné riady slúžiace na dobré podávanie vína svojim hosťom

Ak nemáte karafu do niekoľkých hodín od prijatia vašich hostí, vyberte si lejaciu hubicu alebo prevzdušňovaciu hubicu (vo forme kvapky alebo kruhu), ktorú nainštalujete na úrovni krku, aby ste mohli víno vetrať, zatiaľ čo sluha. Nakoniec vývrtky nemajú žiadny vplyv na chuť vína, pretože ide iba o pomôcky na uľahčenie otvárania vína. Môžu to byť manuálne, someliéry, vybavené tlakovou striekačkou alebo dokonca elektrické.

Ktoré značky vína si vybrať?

Vlajkovými loďami sú Screwpull alebo L'atelier du vin, ktorých model Bilame sa vyhýba rezaniu korku. Ostatné modely sú viac pomôcok, ako je rad Coravin, ktorý umožňuje pomocou injekčnej striekačky ochutnať víno bez otvorenia fľaše.

Dobré (urobte) chuť vína

Pokiaľ ide o poháre, zabudnite na horčičné poháre! Podávajte svoje víno v krásnych pohárov na víno, aby ste si mohli vychutnať vôňu ročníka. Ideálna teplota pre servírovanie závisí od druhu vína (biele, červené alebo ružové) a jeho regiónu. Napríklad, vínové sklo bude vhodnejšie pre vínové víno, zatiaľ čo široká základňa a užší nos, ako sú modely Iso alebo Inao (tulipánový tvar), budú ideálne pre vône Bordeaux. Ďalším užitočným doplnkom je individuálna karafa, ktorá vám pomôže rýchlo oxidovať víno v karafe alebo pohári pre vaše improvizované večere.

Uložte si svoje vynikajúce vína

Ak nemáte to šťastie, že máte skutočnú vínnu pivnicu v suteréne svojho domu, nepanikárte, existujú nezastaviteľné tipy na správne skladovanie vína. Najdôležitejšie je, aby vaše vína ležali a nie vertikálne. Ak nemôžete urobiť inak, dajte svoje vína vzpriamene, ale buďte opatrní, aby ste vždy nechali kontakt medzi korkom a vínom, inak môže vzduch prechádzať a váš ročník bude korkový. Vložte fľaše do vínnej skrinky (ktorá pojme 50, 120 alebo 180 fliaš) alebo do mierne vlhkého rohu, ktorý umožňuje, aby sa grands crus udržiaval na pomerne stabilnej teplote a bol chránený pred svetlom, aby nedošlo k „otočí sa a má„ chuť svetla “, ako sa hovorí v žargóne.

Napríklad môžete nainštalovať fľaše pod umývadlo, ale dávajte pozor, aby ste pri nich nemali umývacie prostriedky alebo výrobky na báze amoniaku, inak by sa zhoršila chuť vína, ktoré dýcha korok. Ak si chcete založiť miestnosť alebo miesto určené na skladovanie vína, vyberte si chladné miesto (13 - 14 stupňov, skontrolované teplomerom) a bez veľkých teplotných zmien medzi ročnými obdobiami. Vo vašej vínnej pivnici by mala byť úroveň vlhkosti 70%, ktorú môžete získať umiestnením pieskoviska do miestnosti pravidelným zalievaním. Pre viac informácií navštívte Nicolasovu webovú stránku.