Tipy

Tipy na udržanie polievky dlhšie

Tipy na udržanie polievky dlhšie

Polievky sú späť, len čo teplota klesne. Ak však nie sú správne skladované, môžu sa rýchlo otáčať, najmä ak obsahujú mliečne výrobky. Dózy, špeciálne nádoby na chladničku, mrazenie ... Zhromaždili sme tipy na skladovanie a skladovanie, aby ste mohli polievku ochutnať týždeň, a to po dobu 3 až 4 dní, ktoré sa zvyčajne dajú stráviť v chladničke. Postupujte podľa pokynov!

Uložte polievku do pohárov

Základným doplnkom na udržanie polievky v chladničke dlhšie je nádoba. Ak nemáte po ruke staré džemy, nalejte zvyšnú polievku a nezabudnite zavrieť veko. Ak ste do prípravku vložili vajcia alebo čerstvý krém, nenechávajte ich v chladničke dlhšie ako dva dni. Inak ho môžete bez problémov konzumovať týždeň.

Nenechávajte polievku vo veľkej panvici

Po podaní polievky je v pokušení dať panvicu priamo do chladničky. Ale majte na pamäti, že riskujete vývoj baktérií v prístroji! Nenechávajte vývar vo veľkom hrnci, pretože vzduch môže preniknúť, oxidovať zeleninu a ovplyvňovať chuť polievky. Uprednostňujte preto nádobu vhodnej veľkosti, ktorú zakryte vekom alebo lepiacou fóliou alebo sklenenými nádobami so značkovou podložkou Hutchinson.

Dajte polievku do mrazničky

Mrazenie polievky je stále najudržateľnejšou metódou, pretože ju môžete ochutnať tri mesiace. Vložte polievku do vzduchotesných škatúľ typu Tupperware bez toho, aby ste ich naplnili až do konca, pretože by mohli pretekať so zápornou teplotou. Niektoré modely idú priamo do mikrovlnnej rúry, aby rýchlo zohriali vývar. Polievku môžete skladovať aj v malých sklenených fľašiach (najmä nie v plastu, s nebezpečenstvom výbuchu!).

Transportujte svoju polievku správne

Ak si chcete dať polievku na prestávku na obed, venujte pozornosť jej preprave. Aby sa predišlo jeho otáčaniu, vložte ho do vzduchotesnej nádoby s pevne sednutým vekom a pokiaľ možno do izolovaného vrecka, aby sa udržala v chlade. Ak chcete prepravovať detskú polievku počas cestovania alebo na úteku s priateľmi, nezabudnite dať vývar do malých plastových fliaš, ktoré v chladničke zostanú bezstarostné.