Tipy

Umenie ukladania v malom priestore

Umenie ukladania v malom priestore

Žijete v štúdiu a snívate o tom, že žijete v čistom a otvorenom priestore bez toho, aby ste sa cítili, akoby ste sa topili v nepretržitej neporiadku? vám poskytne niekoľko tipov na ukladanie a prispôsobovanie vášho mini povrchu ...

Ak chcete správne ukladať, musíte sa najskôr dobre triediť

A áno, keď žijete v malom priestore, hromadenie predmetov sa rýchlo stáva zložitým. Buď sa rozhodnete prežiť ultra minimalistickým spôsobom tým, že si už nebudete kupovať nič viac, alebo sa organizujete! Autorka časopisu La Magie du Rangement, Marie Kondo, dáva vo svojej knihe cenné rady, aby konečne doma dýchala: 1.prvý druh : ak je to možné celý ten istý deň a jednu kategóriu objektov za druhou. Táto príručka je jednoduchá: položte všetky svoje odevy na podlahu, aby ste si uvedomili objem, ktorý reprezentujú, a roztriedte si otázku, či jedného dňa budete mať pri predaji tento horčičný sveter zakúpený na rozmaru. Nie? Darujte alebo recyklujte! Potom to isté urobte s knihami, papiermi, drobkami ... 2.potom odložte : centralizujte podobné objekty na rovnakom mieste (zhromaždte všetok make-up, čistiace prostriedky do jednej skrinky, usporiadajte knihy do knižnice, podľa farby, podľa autora alebo podľa vášho želania, cieľom je poskytnúť dojem, že je uklizený, atď.) Dôležité je nechať okolo seba ležať nič: používame, skladujeme. Ľahko povedať, ale je to každodenné učenie! Nakoniec je to veľmi potešujúce: urobili sme vákuum v skriniach a v jeho hlave. Ranger sa cítite lepšie. Menej je viac!

Zostavte si svoj šatník!

Dôležitým prvým krokom je mať šatňu - alebo vyhradený priestor na uloženie oblečenia - jej organizáciou sa dostanete na ďalšiu úroveň. Ľahko nájdite svoje veci, aby ste si uľahčili každodenný život, ušetrili čas a pomohli vám zanechať Zen v práci. Aby bola vaša šatňa funkčná, vložte do polovice šatník, aby ste zavesili dlhé šaty, zásuvky na spodnú bielizeň a šperky. Zvážte umiestnenie tričiek a svetrov na ľahko prístupných policiach. Pokiaľ ide o vaše zásuvky, investujte do oddeľovačov priestoru - alebo ich vyrobte z lepenky, je to veľmi jednoduché!

Ľahko nájdete príslušenstvo na rozdeľovanie zásuviek, napríklad tu v Alinéa. Vo vašej šatníku nezabudnite na nevyužité priestory, ako sú dvere: háčiky na kravaty alebo šatky! Špička špeciálnych ponožiek: zložte ich do polovice v krabici na obuv. Stručne povedané, štruktúrujeme, aby sme uľahčili život.

Vymedziť medzery

Keď bývate v štúdiu, niekedy sa cítite byť utláčaný nedostatkom priestoru: kuchyňa, spálňa, obývacia izba sú zoskupené v jednej a tej istej miestnosti. Dobrým nápadom je rozdeliť priestory rozdelením. Pekný koberec na vymedzenie priestoru na posedenie, steny natreté atraktívnou farbou, na ktorú je možné umiestniť stôl, úložnú jednotku na oddelenie obývacej izby od jedálne ... Môžete tiež vsadiť na záclonu, aby ste si trochu priniesli súkromia v oblasti na spanie alebo na japonské panely, ktoré sa dajú ľahko nainštalovať pomocou systému koľajníc na strope ... Hrajte si so svetlom aj vynásobením svetelných bodov v miestnosti: každý „roh“ má svoje vlastné svetlo! A predovšetkým nezabudnite, čo hovorí Marie Kondo: ukladajte všetky objekty rovnakého typu na rovnakom mieste - a podľa možnosti na mieste, kde to bude pre vás užitočné. Ponožky neskladujte v kuchyni - pokiaľ ich nepoužívate ako kávový filter ... - alebo svoje časopisy v kúpeľni. Ešte dôležitejšie pravidlo v malom priestore, kde v jednej miestnosti existuje niekoľko miest. Rešpektujte aj symbolické limity!

Ikea ponúka širokú škálu malých úložných jednotiek, nádob a košov

Akumulujte zdroje úložiska!

Ak už nie sú k dispozícii žiadne ďalšie úložné priestory, je ich ešte viac! V skutočnosti existuje množstvo nápadov, ako vytvoriť ďalšie úložisko bez toho, aby sa tlačili na steny: -vynásobte malé úložisko : pekné kufre pre vaše knihy, bielizeň pre domácnosť alebo ako bočné stolíky alebo stupačky; koše v skrinkách tak, aby bolo všetko na svojom mieste ... -používať podporné tyče : v kuchyni na zavesenie hrncov s riadom, ale aj v kúpeľni na zavesenie malých košov na kozmetické výrobky, vo vašej kancelárii, aby ste umiestnili perá ... -investovať múry : s policami (bez prílišného naloženia, aby sa nevytvoril pocit udusenia), háčiky na kabáty a na výšku malé úložné priestory. Pokiaľ ide o skladovanie, ako aj dekorácie, budete rozumieť praktickému pre váš každodenný život!