Ostatné

Chcem rastliny, ale dochádzajú mi miesta!

Chcem rastliny, ale dochádzajú mi miesta!

Ak je biotop obmedzený na to podstatné, zdá sa, že zelené rastliny sú na prvý pohľad zbytočné a ťažkopádne. Hrajú však nepopierateľnú úlohu v našej fyzickej a duševnej pohode a môžu do miestnosti priniesť hĺbku a osobnosť. S niekoľkými dobrými nápadmi, primeraným rozpočtom, trochou svetla a minimom záhradníctva sa najviac stiesnené obytné priestory premenia na zámotky zelene, dokonca aj sviežej záhrady v interiéri ... Áno, pozrite sa!

Ako vytvoriť mini-záhradu vo vašom mini-dome?

To je všetko! Podarilo sa vám dostať všetko do svojho malého hniezda (alebo takmer) a teraz ani neviete, kam by ste mohli vložiť strom bonsai. Našťastie vedzte, že nedostatok priestoru vždy stimuluje kreativitu, a ak sa dobre pozriete, podarí sa vám pridať niekoľko rastlín, ktoré vám okamžite pomôžu lepšie sa cítiť ako doma. Začnite hľadaním rovného povrchu dobre vystaveného dennému svetlu: môže to byť okenný parapet, polica, malý stôl usporiadaný v rohu, krb alebo dokonca horná časť chladničky. Ak ste to našli, neváhajte zakryť týchto niekoľko štvorcových centimetrov množstvom malých kvetináčov pomocou porovnania rôznych druhov listov. Toto málo krytá záhrada , ktoré môžu obsahovať aromatické rastliny, kvitnúce cibule a visiace rastliny privedú do miestnosti dych čerstvého vzduchu a upúta pozornosť. Nemáte dostatok miesta? Vyhľadajte a premýšľajte, kam zavesiť prívesok ... Ešte lepšie je, odvážte sa nahromadiť niekoľko v rohu, pred oknom alebo dokonca na závesnej tyči alebo rebríku. A prečo neinštalovať 30 cm policu pod strop a zakryť ju visiacimi rastlinami? Dokonca aj v štúdiu môžete nad hlavou vyrastať pravá džungľa!

Vľavo je v malej tabuľke umiestnená kolekcia hrncov všetkých veľkostí; na pravej strane vysoká polica umožňuje pestovať rastliny so zvykom visieť bez straty priestoru

Návrhári záchrany

Nedostatok priestoru a túžba po prírode v posledných rokoch podnietili predstavivosť dizajnérov, ktorí neustále objavujú spôsob, akým ekologizujeme naše interiéry. Už niet pochýb o obmedzovaní sa na Jukku za pohovkou. Príroda sa teraz usadzuje vo všetkých izbách od podlahy po strop. Pozastavenia, držiaky kvetináčov a závesné kvetináče sú teraz nevyhnutné a dobré správy, pre každého je niečo: makcram v IWWI, kov v Asztalos, geotextilné plátno v Bacsacu, galvanizovaná oceľ v Ikea, plast a živica vo všetkých farbách vo všetkých hlavných záhradných centrách.

Hrobky ANNO od Fréderic Malphettes a hrnce HOI zo štúdia Supercraft predvádzajú rastliny vo vnútri, zatiaľ čo čo najviac optimalizujú priestor. Po dobytí vonkajšej strany je vďaka stene rastliny pozvaná aj vďaka novým kultivačným technikám. Veľkolepý, ale drahý, môže byť ľahko nahradený sériou nástenných váz, kvetináčov visiacich z tyčí alebo nádherným modulárnym ANNO mrežami od dizajnéra Frédéric Malphettes. Či už sa rozhodnete pre dizajn alebo kutilstvo, neváhame podľahnúť našim túžobam po rastlinách v každom rohu jeho štúdia alebo vo všetkých izbách jeho domu. Do kuchynského priestoru inštalujeme záhradu s mikro-zeleninou, mini-orchideu zavesenú v kúpeľni, odstraňujúcu odrody nad posteľou, papradie na toaletách ... a kvetináče na balkón, aby pritiahli oko von ! A ak naozaj, naozaj nám chýba priestor, ponúkame malé terárium na obdivovanie krásy prírody v 20 cm2!

V Ikea sa rastliny zdvihnú od podlahy po strop vďaka závesným kvetináčom ...

Aké odrody si môžete vybrať v malom priestore?

Prišli ste do záhradného centra blízko svojho domu a neviete, čo si vybrať? Pomôžeme vám! Naše obľúbené : Kapilára Montpellier, Cordyline, Helxine, Poinsettia, Sansevieria, PIlea, paprade, Papyrus, Philodendron, Phoenix, Schefflera, Zamioculcas, orchidey, Ceropegia woodii, Senecio rowleyanus Sukulenty : Æonium, Aloe vera, Calathea, Crassula a Crassula ovata, Echeveria, kaktus… Rastliny v pozastavení : Ivy, Chlorophytum, Pothos, Aeschynanthus japhrolepis Aromatické látky : Pažítka, petržlen, bazalka, kôpor, mäta, verbena… Odstraňovanie rastlín : Anthurium, Areca, dračí strom, plačú figy, trpasličí dlaň, Spatiplyllum, Chlorophytum comosum…

Milujeme závesné svetlá IWWI macramé!