Komentáre

Papierový uterák alebo handričku?

Papierový uterák alebo handričku?

Nedeľný stôl alebo jedlo s priateľmi, je veľa príležitostí, ako si dať pekný stôl k jedlu. Starostlivo vyberáme jedlá, krásne dni alebo úplne nové, ktoré sme si kúpili výslovne. Vyberáme okuliare, ktoré niekedy čakajú veľmi dlhú dobu za sklenenou skrinkou alebo za tie, ktoré používame každý deň, takže ich milujeme. Dokonca môžeme posúvať detail až k pokusu o drobné dekorácie kvetmi, vrcholmi alebo menovkami. Nakoniec je na výber uterák: čo sa rozhodnete? Papierové alebo látkové utierky? V ktorom tábore ste?

V tábore na uteráky

Použitie servítky sa datuje od Rimanov, ale to bolo až v 15. storočí, kedy bola servírovaná servítky prítomná na našich stoloch. Je tiež dôležité, pretože stále jete svojimi prstami, čo znamená, že ich musíte často utierať. V 18. storočí sa uterák stal dekoratívnym predmetom a slúžil ako sociálna značka, o čom svedčí výraz „nemiešame čajové uteráky a uteráky“. Obrúsok je krásny, zdobený čipkou, hodvábnymi tkaninami a výšivkou. Z tohto dôvodu ju dnes milujeme svojou vzácnou stránkou. Obrúsok sa nikdy nezvolí neškodným spôsobom, je to ovocie odrazu, často v zhode s obrusom. Výber látkovej servítky je niekde voľbou zdokonalenia a túžbou „posvätiť“ jedlo. Niektoré rodiny okrem toho odovzdávajú bielizeň ako skutočné dedičstvo. Je preto bežné, že výber látkovej obrúsky je zrejmý: pomocou týchto obrúskov prinesiete na stôl trochu ducha predkov. Očividne existuje rodinný duch, ktorý vyplýva z použitia látkovej utierky. Krúžok na obrúsky je dokonalým príkladom: pri použití tohto druhu obrúsky je prsteň na obrúsky symbolickým objektom, pretože ktokoľvek v domácnosti má nevyhnutne súčasť rodiny. Textilná utierka nie je vyhradená len pre tých, ktorí sa obzerajú späť, ľudia, ktorí sa pozerajú do budúcnosti, majú tiež argumenty. Po prvé, textilná utierka nie je na jedno použitie. Keď chceme znížiť množstvo odpadu, papierový uterák je často naším nepriateľom, aj keď ten však môže ísť do kompostéra (potom to nie je nič vážne). Nezabúdajme však na to, že papierové utierky sú väčšinou zabalené do plastu. takže látková utierka na tejto zemi dobre vyhráva.

Zber papierových uterákov My Little Day by nás prinútil prikláňať sa k pro-papierovej strane, však?

V tábore na papierové uteráky

Stúpenci papierovej utierky môžu očividne dosvedčiť, že napriek tomu je potrebné spotrebovať vodu a saponát, aby sa vyčistilo jeho bielizeň pre domácnosť, čo robí záležitosť menej ekologickou. A to tiež vyžaduje čas, keď je také ľahké vymeniť papierový uterák pri každom jedle. To je jeden z dôvodov, prečo sa ľudia stále viac obracajú k tomuto riešeniu. Prevláda nielen praktickosť, ale aj to, že papierová vložka umožňuje vytvoriť nový stôl takmer vždy. Aj keď je textilná vložka investíciou, papierová vložka je vďaka svojej nízkej cene ľahká na crack a má sortiment vložiek v rôznych farbách a vzoroch. Bolo by ťažké kúpiť textilné obrúsky s plameniakmi, pretože vzor môže časom zmiznúť z módy, ale s papierovou servítkou neváhame ani na chvíľu! Je to predovšetkým oblasť možností, ktoré sú nám ponúkané: zlaté servítky pre nový rok, servítky s veľkonočnými vajcami, pruhované servítky pre záhradný stôl atď. Neexistujú žiadne obmedzenia pre naše túžby po dekorácii stola. Je pravda, že papierová servítka sa nerozlišuje ako veľká sestra látky, ale je isté, že je lepšie mať nepoškvrnenú textíliu ako servítka, ktorá starne zle. Je potrebné pripustiť, že textilná utierka si vyžaduje údržbu a niekedy dokonca aj babičku, pokiaľ ide o ošetrenie škvŕn, ako je víno alebo jahody. Pri dnešnom náročnom rozvrhu si to priznajme. Papierová utierka nám uľahčí život. A potom sú skutočne jedlá, ktoré by sa nikdy nemali jesť s obrúskami: jedenie kreviet prstami nevyhnutne vyžaduje papierovú obrúsku, pokiaľ nechcete na stole prestierať kôrovce celý týždeň. Nakoniec utierky alebo papierové uteráky, pokiaľ ich dokážeme zložiť (a utrieť), musíme povedať iba dvakrát áno! Koniec koncov, záleží na tom, s kým, ako a kedy.