Informácie

Akú podlahovú krytinu by ste si mali zvoliť pre svoju kúpeľňu?

Akú podlahovú krytinu by ste si mali zvoliť pre svoju kúpeľňu?

Ak sú obklady v kúpeľni bezpečnou stávkou, sú možné ďalšie poťahy! Obklady teda teraz súťažia s vinylovými podlahami a kobercami. Stručný prehľad výhod každého z nich:

Vinylové podlahy pre parketový efekt

Ak snívate o parketách v kúpeľni, mali by ste sa otočiť na vinylovú podlahu! Tento druh povlaku má veľmi krásne napodobeniny parkiet vo viacerých odtieňoch: od najsvetlejších po najtmavšie prechádzajúcimi súčasnými farbami, ako je sivá a biela. Vinylová podlaha sa do kúpeľne prispôsobí oveľa lepšie, pretože je protišmyková, proti plesniam a baktériám. A na rozdiel od parkiet sa tento povlak nezvlní kvôli vlhkosti. Medzi jeho ďalšie výhody patrí dobrý tepelný a zvukový izolátor, ktorý je veľmi odolný. Ľahká údržba, inštalácia je tiež ľahká vďaka prezentácii v rolkách, pásoch alebo doskách.

Obklady ako nevyhnutnosť

Ak sa obklady ocenia aj v kúpeľniach, je to preto, že má veľké praktické a estetické vlastnosti. Je veľmi zdravý a hygienický, nezachováva prach a ľahko sa udržuje. Dokonca si zachová svoju pôvodnú farbu a odolá slnku. A pokiaľ ide o dekoráciu, možnosti sú nekonečné s množstvom štýlov, formátov, ale aj farieb a materiálov. Môžete sa teda rozhodnúť pre mramor, kameň alebo kremeň a dokonca si zobrať celý mozaik, ak vás túžba vezme.

Čo keby sme si dovolili koberec v kúpeľni?

Uvedomte si, že koberec nemá odolávať vlhkosti, ale nájdete koberec, ktorý je náchylný na prispôsobenie sa kúpeľni. Vyberte model odolný proti hnilobe, ktorý má latexovú podložku, ktorá ho chráni pred vodou. Veľmi krátke nylonové vlákna tiež pomôžu kobercu rýchlejšie schnúť. A keďže prevencia je lepšia ako liečba, vyberte koberec, ktorý podporuje náhodné povodne, napríklad model Océanie Gel od spoločnosti Saint-Maclou.