Ostatné

Udržujte podlahu lino

Udržujte podlahu linoWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Podlaha Lino: veľmi jednoduchá denná údržba

Dobrá správa: každý deň je málo dobrého udržujte si linoleum podlahu alebo vinyl. Úder vysávača na odstránenie prachu, následný úder mopu na odstránenie stôp a škvŕn a presto, voila!
Buďte opatrní: na zabezpečenie dlhej životnosti podlahovej krytiny je potrebné sa vyhnúť:

  • Prvý falošný dobrý nápad postarať sa o podlahovinu linoje umývanie veľkým množstvom vody. V skutočnosti má lino malú odolnosť proti vode vo veľkých množstvách a vlhkosti, ktorá s ňou súvisí. Ok pre prechod mopom, ale za predpokladu, že je mierne vlhký a nie je nasiaknutý výrobkami pre domácnosť, ktoré obsahujú rozpúšťadlá. Inak by vaše lino mohlo nasiaknuť stojatú vodu s (zlým) zápachom, ktorý s ňou súvisí. Stredne príjemné ...
  • Druhý zlý nápad navždy udržiavať podlahu lino : vosk, aby bol lesklý a chránený. Keby sa táto myšlienka na papieri mohla javiť ako rozumná, vosk by v skutočnosti riskoval utlmenie medzi mikroprostormi lina pre vizuálne vykreslenie, ktoré je nakoniec veľmi priemerné.
  • Ďalšie pravidlo, ktoré treba rešpektovať, aby sa minimalizovalo poškodenie vášho zariadenia linoleum podlahy : škrabance spôsobené pohybom nábytku. Preto je lepšie uvažovať o umiestnení plstených vankúšov pod nohy stoličiek, stolov a skríň.
     

Ktoré výrobky pre domácnosť čistia linoleum?

Lino je podlaha údajne sa dá veľmi ľahko čistiť, pretože je veľmi odolný: ak nie je príliš špinavý, môžete ho úplne zvážiť pridaním vody s trochou bieleho octu alebo dokonca bezfarebným bielením poškodiť alebo zmeniť farbu. Ak váš podlaha je prírodná linoleum, neváhajte uprednostniť čistiace prostriedky s neutrálnym pH, aby na ne čo najmenej zaútočili.

Ak bolo vaše lino veľmi znečistené, môžete do mopovej vody prípadne pridať trochu čierneho mydla. Čierne mydlo urobí vaše linoleum veľmi čistým a navyše ho dodá žiareniu.

Na druhej strane pri čistení vinylovej alebo lícovej podlahy vždy používajte iba minimum vody, pretože tieto sú vystavené plesniam.
 

Babičina technika na leštenie podlahy lino

Obnovili ste domov s podlahou z lino, ktorá je buď veľmi poškodená alebo dokonca plesnivá, a neviete, čo máte robiť? Neprepadajte panike: existuje praktickejšie riešenie, ako odstrániť nové podlahové krytiny! Naozaj existuje nezastaviteľný liek pre babičku získať späť lino v kalamitnom stave:

  • Pripravte si zmes horčice, múky a vody, ktorú budete aplikovať na veľmi poškodené a / alebo plesnivé oblasti.
  • Pred odstránením vlhkou handrou nechajte zmes najmenej tri hodiny. Zázrak: tvrdohlavé škvrny a plesne budú teraz iba zlou pamäťou!