Komentáre

Ako naplánovať správne množstvo na rodinné jedlo?

Ako naplánovať správne množstvo na rodinné jedlo?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď sa pripravujeme na prijatie hostí, vždy váhame s proporciami na prípravu. Strach z nedostatku alebo obmedzeného rozpočtu, bez ohľadu na vaše obavy, nie je ľahké dávkovať správne množstvo a neskončiť príliš veľkým alebo príliš malým množstvom jedla! Tu sú naše tipy, ktoré vám uľahčia výpočet množstva jedla, ktoré si môžete naplánovať na jedlo s priateľmi, rodinou alebo švédskym stolom, v závislosti od typu recepcie, ktorú organizujete.

Aperitív a ľahký predjedlo

Pokiaľ ide o aperitív, cieľom nie je okamžite zastaviť hostí tak, aby mali stále dobrú chuť do jedla, keď prídu k stolu alebo otvoria bufet. Takže plánujte 6 alebo 7 predjedál na osobu (alebo dvojnásobok, ak ide o aperitív na večeru), ale už viac nehrozí riziko, že na jedle a zákusku zostane príliš veľa zvyškov. Pokiaľ ide o predjedlá alebo sendviče, počíta sa 50 až 80 gramov (mierne sa zvýši pri dovolenkovom jedle) na osobu a medzi 2 a 4 mini klubovými sendvičmi na hosťa. Nebuďte príliš veľkorysí v očakávaní hlavného jedla. Ak pripravujete vianočné jedlo, budete potrebovať 40 gramov foie gras, ale aj trochu extra chleba.

Veľkorysé hlavné jedlo

Aby ste si nemýlili množstvo jedla potrebné na prípravu jedla alebo teplého alebo studeného bufetu, naplánujte 150 až 200 gramov mäsa na osobu a 120 až 150 gramov rýb na hosťa. Vedľajší sprievod, stávka v priemere 100 gramov na škrobové potraviny alebo zeleninu. Ak ide o bufet, bude potrebné pripraviť asi dve veľké jedlá pre 25 hostí.

Ušetrite miesto na dezert!

Samozrejme nezabudnite na sladký dotyk na konci jedla a syrový tanier pre milovníkov. Na syr bude stačiť 40 až 50 gramov na osobu, ale vopred sa opýtajte, či sa vašim hosťom páči toto jedlo, nehovoriac o chlebe a šaláte. Pokiaľ ide o dezert, naplánujte 120 gramov narodeninového tortu na hlavu alebo 3 sladkosti, makaróny, pečivo z plesne alebo košíčky a polovicu toho, ak máte deti.

Nedochádza vám žiadny nápoj

Aperitív šampanského vo všeobecnosti zahŕňa dve poháre na osobu, pretože vie, že fľaša šampanského plní 7 alebo 8 fliaš. Ak chcete nealkoholické nápoje, nechajte si 8 až 15 litrov pre 25 hostí, ak chcete (alebo nechcete) pripraviť kokteily. Pokiaľ ide o víno, počítajte medzi štvrtinou a pol fľašou vína na osobu, ak podávate syr, zatiaľ čo fľaša ovocnej šťavy alebo vody bude stačiť pre 4 hostí počas jedla. Ako dezert sa môže dať fľaša sladkého vína pre 6 osôb.Komentáre:

 1. Strod

  Bravo, brilantná myšlienka

 2. Fenrilmaran

  Je to zaujímavé. Prosím, povedzte mi - kde o tom môžem čítať?

 3. Mikazahn

  Absolútny súhlas s tebou. V tom niečo je tiež vynikajúci nápad, súhlasí s vami.

 4. Cecilio

  Prompt reply, attribute of mind :)Napíšte správu