Ostatné

5 tipov babičky na čistenie textilného kresla

5 tipov babičky na čistenie textilného kresla

Všetci máme doma textilnú stoličku alebo pohovku. Veľmi pekne sa však postupom času zhoršuje a je pokrytá malými škvrnami, ktoré nikdy neopustia. Ako ho môžete správne vyčistiť bez toho, aby ste kryt priblížili k najbližším čistiacim prostriedkom? Neprepadajte panike, tu je niekoľko skvelých tipov pre babičky, ktoré vám môžu pripadať užitočné.

Čistenie textilného kresla s čiernym mydlom

Čierne mydlo je trochu zázračné mydlo, ktoré zbavuje škvrny ľahšie ako akékoľvek iné. Kúpte si čierne mydlo, ktoré riedite vodou, jemne trite škvrnu kefou a mala by bez problémov zmiznúť. Nie je potrebné odstraňovač chemických škvŕn!

S kryštálmi sódy

Toto je riešenie, na ktoré nemusíme nevyhnutne myslieť. Je vybavený gumovými rukavicami pre domácnosť a rozrieďte šálku sódy v horúcej vode. Namočte do zmesi čistú špongiu, dobre ju vyžmýkajte a potom ju preložte cez textilné kreslo, pričom zvýraznite škvrny. Čistenie sódovými kryštálmi je ideálne pre ľahké tkaniny. Ak ho chcete používať na živších alebo tmavších farbách, vopred vyskúšajte zmes na malom kúte látky, pretože je možné, že farba krváca. Po vyčistení textilného nábytku je potrebné ho opláchnuť. Ak to chcete urobiť, jednoducho si vyzbrojte žinku alebo špongiu namočenú v čistej vode.

S penou na holenie

Je to neobvyklý nápad na čistenie, ale funguje to ideálne na povrchové čistenie textilného kresla. Nastriekajte veľkú vrstvu peny na holenie, nechajte ju hodinu a potom trite vlhkou špongiou. Potom kreslo osušte čistou handrou.

Chemické čistenie suchou zeminou

Je to klasika, ktorá funguje na všetkých textíliách: Zem sommières je určite najlepšou zbraňou našich babičiek na chemické čistenie. Posypte ho celým nábytkom, vyzbrojený gumovými rukavicami, namočte látku tak, aby fungovala lepšie. Nechajte schnúť niekoľko hodín (najlepšie pre noc) a potom sommièrovú pôdu vysajte. Absorbuje všetky tukové škvrny.

Zubná pasta na atramentové škvrny

Pomoc, na svojej krásnej úplne novej látkovej stoličke mám škvrnu od atramentu! Neprepadajte panike, len sa vyzbrojte zubnou pastou! Môže to znieť čudne, ale zubná pasta je veľmi dobrý odstraňovač škvŕn. Upozorňujeme, že táto technika nefunguje na všetkých druhoch tkanín. Na atramentové škvrny natierajte zubnú pastu až do úplného vstrebania. Potom zoškrabte zubnú pastu a odstráňte ju z vášho nábytku. Jednoduché ako koláč.