Užitočný

5 krokov na výber farby farby

5 krokov na výber farby farby

Výber farby, ktorá sa usadí na našich stenách, nie je vždy jednoduchá! Na určenie správnej farby na farebnej schéme postupujte postupne. Tu sú naše tipy na odstránenie bielej:

Vytvorte inšpiráciu

Kniha inšpirácií alebo dekoratívny zápisník vám pomôžu identifikovať váš štýl a vaše želania. Za týmto účelom sa vybavte ozdobnými časopismi a vystrihnite atmosféru, predmety a dokonca aj nuansy farieb, ktoré máte radi. Lepte všetko do notebooku alebo na rysovaciu dosku a získajte prehľad o svojich želaniach.

Vyberte si odtieň

Vo svojej inšpiračnej knihe určte farbu objektu v kocke alebo koberci, ktorý sa vám obzvlášť páči. Začnite s touto obľúbenou farbou a vyberte svoju farbu.

Porovnať pomocou farebnej schémy

Vybavte sa farebným grafom a nájdite farbu, ktorá najlepšie zodpovedá farbe vašej inšpirácie. Vedzte, že pri rovnakej farbe existuje neuveriteľné množstvo tieňa. Preto bude potrebné vyskúšať niekoľko farieb, ktoré budete porovnávať so svojimi obľúbenými.

Vyskúšajte to

Ak chcete mať istotu o výsledku, začnite nákupom malého množstva farby. Potom natrite hárok papiera, ktorý položíte na stenu. Získate tak predstavu o konečnom výsledku.

Predstavte si výsledok

Vedzte, že farba sa počas dňa mení spolu so svetlom. Ak chcete posúdiť nuansy zvolenej farby, zaveste skúšobný hárok na svoju stenu na niekoľko dní. Získate tak čas na vizualizáciu zmien založených na prirodzenom alebo umelom svetle. Páči sa vám výsledok? Je čas sa vrátiť!