Informácie

10 spôsobov, ako recyklovať vaše čajové vrecká

10 spôsobov, ako recyklovať vaše čajové vrecká

Ak systematicky hádzate čajové vrecká do koša, vedzte, že je to pekný neporiadok! Rovnako ako káva, aj použitý čaj je zdrojom mnohých výhod pre domácnosť, ako aj pre údržbu alebo varenie. Recyklácia čajových sáčkov preto znižuje množstvo odpadu, ale prijíma aj ekologické tipy vo vašom interiéri. Tu sú skryté vlastnosti čaju. Postupujte podľa pokynov!

V kuchyni používame čaj:

- Na mäso

Po uvarení môže mäso stvrdnúť. Aby ste sa vyhli týmto nepríjemnostiam, jednoducho pripravte čajovú marinádu (neochutenú a pokiaľ možno bielu), v ktorej si namočíte kúsky mäsa. Tanín v rastline zjemní vaše jedlo.

- Na ochutenie jedla

Môžete si tiež dať jeden alebo viac čajových vreciek do cestovín alebo zemiakovej vody, aby ste ochutili svoju prílohu.

Zbavte sa zápachov z chladničky

Či už vo vlhkej miestnosti v dome alebo v chladničke, použité čajové vrecká sú skutočnými lapačmi pachov, rovnako ako sypaný čaj, ktorý si môžete dať do šálky (každý mesiac sa má meniť).

Parfémujte svoje oblečenie

Ak čaj dokáže odstrániť nepríjemný zápach, môže slúžiť aj ako vôňa do miestnosti ako levanduľové vrecko. Preto môžete zavesiť sáčok do skrinky, aby ste skrášlili váš šatník alebo ho umiestnili napríklad do športovej obuvi.

Prírodné hnojivo pre rastliny

Ak chcete lepšie vyživovať svoje izbové rastliny alebo rastliny umiestnené na balkóne bez chemikálií, vyberte si čaj! Použitý čajový sáčok umiestnite hojne do zeme a vody. Tieto potom zadržiavajú vodu a udržujú pôdu vlhkú dlhšie, zatiaľ čo slúžia ako hnojivo.

Vyčistite si interiér čajom

- Čaj, veľmi dobrý odmasťovač

Možno ste to nevedeli, ale čaj je tiež veľmi efektívny pri vylepšovaní vášho domova. Ak chcete zažiariť zrkadlo alebo odmastiť riad, je to skvelý spojenec.

- Čaj a drevo idú dobre spolu

Podobne aj lakovaný drevený nábytok alebo parkety nájdu druhú mladosť, ak ju udržiavate vodou (ktorá zchladla), do ktorej bolo vylúhovaných niekoľko čajových vreciek. Trochu utrite týmto roztokom a voilo.

Make vintage dekor

Dekoratívnym tipom je odovzdať čierny čajový sáčok použitý na vašich fotografiách v polaroide alebo klasickom formáte, aby im dal neodolateľný odtieň sépia. Potom môžete zavesiť tieto vintage fotografie na malé clothespins alebo ich zavesiť na steny spálne a vytvoriť tak retro vesmír.

Vytvorte pergamenové listy

Či už pre vaše deti alebo písanie pekných listov, môžete použiť použité čierne čajové vrecká na zakrytie listov tohto papiera. A výsledok? Zvlhčením a nanesením vreciek na papier (pokiaľ možno dostatočne silný) bude vrecko prirodzene zažltnuté a mierne stočené. Musíte iba spáliť niektoré rohy plachty ľahším svetlom a dostanete pergamen najkrajšieho efektu!

Doprajte malým vredom

Ak chcete upokojiť poškriabanie alebo uhryznutie dieťaťa, neváhajte použiť použité čajové vrecká na podráždenú oblasť. Je to starý trik prírodnej babičky, ktorý sa osvedčil. Tannin má liečivé vlastnosti a zmierňuje svrbenie.