Užitočný

Rôzne typy tapiet

Rôzne typy tapiet

Tapeta predstavuje veľa možností, pokiaľ ide o materiály, farby a vzory. Ideálne na uspokojenie všetkých vašich ozdobných túžob, teraz sa vzťahuje na všetky štýly, vo všetkých izbách a dokonca aj za nízke ceny. Editor vysvetľuje, ako sublimovať svoje steny v mihnutia oka.

Ako si vybrať tapetu?

Materiál vašej tapety určí jej ľahkú inštaláciu a spoľahlivosť požadovaného výsledku. Znalosť typov tapiet je preto nevyhnutná pre ich výber a údržbu.

Tradičné tapety

Je to tradičná tapeta zložená iba z listov papiera, na ktoré je tlačená priamo. Ľahko sa nanáša, jeho cena je výhodná, ale zostáva nenáročná na údržbu a ľahké. Steny musia byť dobre pripravené: ideálne hladké, čisté a suché steny.

Vinylová tapeta

Najpopulárnejšou vrstvou dnes je tapeta potiahnutá vrstvou plastu (PVC). Toto ošetrenie je odolné a vodotesné: je možné ho umyť alebo utrieť špongiou. Ľahko sa inštaluje a je lacný.

Netkaná tapeta

Inštalácia netkanej tapety je veľmi jednoduchá, pretože lepenie sa vykonáva priamo na stene. Je to obklad stien z vlákien a pokrytý vrstvou vinylu. Má niekoľko výhod: inštalácia a rezanie sú jednoduchšie, neroztrhajú sa, nezmršťujú sa a vykorenenie je suché.