Ostatné

Ako integrovať betón do mojej kuchyne?

Ako integrovať betón do mojej kuchyne?

Betón, ktorý sa používal od staroveku na stavbu pevností a chrámov, sa neskôr použil v priemysle. Dnes sa však situácia zmenila a betón je sám osebe dekoratívnym materiálom. Medzi miestnosťami, kde sa narodil betón, patrí kuchyňa, od podlahy po steny, okolo nábytku.

Prírodné alebo kompozitné: betón

Existujú dva druhy betónu, prírodný betón a kompozitný betón. Prvý je vyrobený z cementu, vody a piesku. Druhá je na báze živice. Betónová podlaha je položená doska (dosky, dlaždice) alebo naliata (cementový poter). Spevnená, surová, vyhladená, vláknitá, voskovaná, betón preberá podlahu, steny, nábytok a doplnky.

Betón, vlastnosti

Cerib (Centrum pre štúdium a výskum v betónovom priemysle) zhŕňa vlastnosti betónu dobre: ​​„Prvými charakteristikami sú vysoká pevnosť v tlaku a jeho výnimočné mechanické vlastnosti ... niektoré z jeho vlastností priamo súvisia s pohodlie a zdravie obyvateľov priestorov. ““

Betón, od podlahy po nábytok

Vo voskovanom, vyhladenom, lakovanom, patinovanom, surovom alebo kompozitnom betóne s prídavkom živice je betónový nábytok ideálny do kuchyne. Pretože je betón porézny a kuchyňa vlhká miestnosť, budete musieť svoj betón ošetriť. Betónová pracovná doska bude všeobecne vodoodpudivá a kvôli lepšej odolnosti ošetrená proti škvrnám.

Betón, dizajn

Betón je konštrukčný materiál a murári sa bavia, čo mu dodáva veľmi estetické efekty a povrchovú úpravu. Betón môže byť plávaný, drsný, potiahnutý, natieraný alebo potlačený. Je masovo zafarbené, zafarbené na povrchu, natreté, patinované alebo lakované. Je dobré vedieť ... Dizajn, ale drahý, kladenie betónu na zem osciluje medzi 70 (vyhladený betón) a 250 EUR (prírodný betón) na m². Fotografie z kuchyne inšpirovať alebo snívať ... Objavte „Dekoratívne fotografie“