Užitočný

Všetko o napínaných stropoch

Všetko o napínaných stropoch

Čo je strečový strop?

úsek stropu je typ falošný strop, vyrobené z pružnej termoplastickej látky (väčšinou vyrobené z PVC), ktorá sa preto bude natahovať medzi všetkými stenami miestnosti. Toto súčasné plátno je navrhnuté tak, aby:

  • horľavý;
  • Odolné voči UV žiareniu;
  • Antistatický, fungicídny a niekedy ošetrený proti roztočom a baktériám.

plátno z natiahnutého stropu je systematicky meraná v dielni podľa rozmerov a tvaru miestnosti, v ktorej ju chcete nainštalovať.
Potom sa pripevní na „koľajnice“ (druhy koľajníc, ale špecifické pre napínané stropy, hliník alebo PVC, viditeľné alebo nie) upevnené na celom obryse stropu a potom vybavené „harpúnovou čiarou“ privarenou na všetkých jeho okraj.

Prečo zvoliť strečový strop?

Stretch stropy sú typom falošného stropu, ktorý sa stáva čoraz obľúbenejším pri renovácii domov alebo bytov. Zďaleka to nie je náhoda, pretože spája silné stránky:

  • To vám umožní vytvoriť falošný strop schopný skrývať s minimálnym úsilím chyby starého poškodeného alebo opotrebovaného stropu, ale aj nevzhľadné elektrické káble.
  • Natiahnutý strop je tiež ideálny na zníženie výšky stropu miestnosti (čo obmedzuje tepelné straty).
  • Napínavý strop, ktorý funguje ako skutočné dvojité zasklenie, ponúka dobrú tepelnú a zvukovú izoláciu v miestnosti.
  • Natiahnutý strop vám tiež umožňuje hrať sa s farbami, povrchovými úpravami (matné, saténové, lakované, zrkadlové ...) a dokonca sa môže stať silným prvkom vo výzdobe miestnosti, pretože plátno sa dá vytlačiť. Môžete tiež začleniť akýkoľvek systém osvetlenia.
  • Inštalácia strečového stropu profesionál je veľmi rýchly, neznečistí sa a dá sa vykonať bez toho, aby ste premiestnili nábytok do miestnosti.

Strečový strop: pre koho?

Strečový strop je ideálnou alternatívou pre jednotlivcov, ktorí si to želajú rýchlo obnoviť strop, aj keď ide o strop špinavej alebo vlhkej miestnosti, ako je kuchyňa alebo kúpeľňa (tento typ falošného stropu je možné veľmi ľahko vyčistiť) a ktorí chcú dokonalý omietok alebo dekoratívny strop. ,
 
Strieborný strop je tiež dobrým riešením pre spoločnosti zaoberajúce sa vizuálnou kvalitou svojich priestorov, v hale aj v kanceláriách. Najmä preto, že tento typ stropu má veľmi dlhú životnosť a nevyžaduje osobitnú údržbu. Napokon, predpisujúci lekári (architekti a maliari) majú radi strečové stropy, pretože sa stávajú médiom kreativity s neobmedzenými perspektívami (možnosti tlače fotografií, vzorov, typografia podľa vášho výberu ...).
 

Aká je cena strečového stropu?

Je ťažké uviesť cenu za meter štvorcový, pretože každý úsek stropu je vyrobený na mieru, ale celkovo vieme, že budete musieť počítať medzi 70 a 90 € / m²).

Množstvo uhlov v miestnosti, ako aj počet svetelných bodov na integráciu môžu tiež rýchlo zvýšiť účet. Celkovo vedzte, že úsek stropu je pomerne drahý: predtým, ako sa rozhodnete pre toto riešenie, porovnajte s celkovými nákladmi na renováciu stropu.