Tipy

Vyberte si „zelený“ alebo prírodný materiál

Vyberte si „zelený“ alebo prírodný materiálWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ekologické alebo prírodné materiály sú stále modernejšie. A z dobrého dôvodu: môžete pomôcť rešpektovať životné prostredie a zároveň si zachovať pohodlie a bývať v zdravom dome. Napriek všetkému úsiliu, ktoré môže jednotlivec poskytnúť, veľa výrobkov, ktoré sa dnes používajú, znečisťuje vzduch a predstavuje často alergické alebo toxické nebezpečenstvá, ktoré sa často prehliadajú. Hlavnými vinníkmi sú prchavé organické zlúčeniny z farieb, glejov, lakov, náterov ... Preto je najlepšie vedieť, ako zvoliť správne výrobky, ktoré nepoškodzujú zdravie! Tu je prehľad materiálov, ktoré rešpektujú vaše zdravie a životné prostredie ...

Na izoláciu

- Sklenená alebo minerálna vlna ktoré sú izolátory na báze minerálnych vlákien. Veľmi rozšírené pre svoje tepelné a zvukové izolačné vlastnosti, môžu však predstavovať zdravotné riziká. - konope, je to skutočný „zelený“ izolátor a má izolačné vlastnosti rovnocenné minerálnej vlne. Je to flexibilný a efektívny materiál, ktorý sa dá použiť na izoláciu a povrchovú úpravu podláh, stien a striech… -Drevená vlna je jedným z najlepších izolátorov dostupných na trhu. Jeho štruktúra zaručuje veľmi dlhú životnosť. -perlit, je medzitým ekologický izolátor vyrobený z vulkanických hornín a je mimoriadne odolný (nehorľavý, necitlivý na hmyz a hlodavce atď.) a úplne bez toxicity. Je to jediná izolácia v podkroví, ktorú možno v priebehu času považovať za nezmeniteľnú. -celulóza, z recyklácie papiera, má jednu z najlepších zotrvačností a má veľmi dobrú hodnotu za peniaze. Je to veľmi flexibilný a odolný izolátor, ale nie je úplne zdraviu škodlivý.

Na maľovanie

Farby môžu byť ekologickými výrobkami, ale aj zdravými výrobkami. Nevyberajte si takzvané farby na báze rozpúšťadla, ktoré sú obzvlášť škodlivé, a pokiaľ možno nie sú na 100% prírodné, takzvané farby na vodnej fáze (akrylové a vinylové). Vápno farby sa tešia obnovenému záujmu zvnútra i zvonku; rozpúšťadlo zodpovedá vode a pigmenty sú prírodné. Preto už nehrozí žiadne riziko emisií organických zlúčenín, aj keď je počas aplikácie nevyhnutné nosiť rukavice a okuliare, pretože tieto farby sú veľmi zásadité. Napokon tzv. Prírodné farby poskytujú ekologickejšiu reakciu. Používajú prírodné minerálne a rastlinné pigmenty.

Na podlahy

Pri drevených podlahách by sa malo dbať na pôvod použitého materiálu. Štítky FSC a PEFC zaručujú, že tieto lesy pochádzajú z lesov obhospodarovaných trvalo udržateľným spôsobom. V prípade lakov bude mať tmel na vodnej báze menej znečisťujúcich látok. Prírodné linoleum podlahy majú pozoruhodnú odolnosť proti opotrebeniu a majú baktericídne a hypoalergénne vlastnosti. Linoleum je prírodný živý materiál, ktorý je úplne antistatický a veľmi ľahko sa udržuje. Koberce majú tiež svoj vlastný štítok: štítok GUT. Ten podporuje rešpektovanie užívateľa a životného prostredia počas životného cyklu koberca, od jeho výroby až po inštaláciu a recykláciu.