Ostatné

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred kúpou domu na renováciu

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred kúpou domu na renováciu

Kúpa domu na renováciu je pre mnohých snom. Táto možnosť vám umožní skutočne prispôsobiť váš domov výberom rozloženia miestností, povrchovej úpravy podláh a stien a ešte oveľa viac. Ostražitosť zostáva pre tento typ projektu, na ktorý sa treba dobre pripraviť, nevyhnutná. Tu je 10 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred kúpou domu na renováciu.

1. Skontrolujte celkový stav budovy

Pred vykonaním hypotéky je rozumné odhadnúť množstvo práce. Ak si chcete kúpiť dom a je potrebné urobiť veľa práce, je vo vašom najlepšom záujme skontrolovať celkový stav domu a najmä jeho solídnosť. Venujte pozornosť kvalite stien, vyhľadajte akékoľvek trhliny, cieľom je zistiť, či sa dá očakávať facelift.

2. Skontrolujte, či je dom vodotesný

Je dôležité vedieť, či je dom nepremokavý alebo nie. Za týmto účelom musíte skontrolovať strechu a rôzne otvory, ako sú dvere, okná a arkýre. Tento krok je dôležitý, pretože vám umožňuje zistiť, či je potrebná rozsiahla práca.

3. Skontrolujte izoláciu

Je dôležité dobre izolovať váš domov. Keď si však kúpite nehnuteľnosť, ktorá sa má renovovať, môže sa stať, že izolácia bude potrebné skontrolovať. Či už ide o zvukovú izoláciu alebo tepelnú izoláciu, musí byť dom chránený, aby sa zaistilo pohodlie obyvateľov.

4. Skontrolujte každú stenu

Ak chcete stavať dom podľa svojich predstáv, nie je nezvyčajné zbúrať steny. Áno, ale tu! Niektoré steny sú nosné a ťažko môžu zmiznúť. Existujú nosné trámy, ktoré môžu nahradiť nosné steny. Vzdelávajte sa!

5. Zaujímajte sa o normy a diagnostiku

Dom musí byť obývateľný a musí spĺňať inštalačné normy. Týka sa to vody, elektriny, plynu alebo dokonca sanitačného systému. Ak dom, ktorý chcete kúpiť, nie je na štandarde, je len na vás, aby ste vykonali potrebnú prácu. Ak povinné diagnostiky nie sú uspokojivé, môže byť potrebná iná práca. Pomáhajú zvýrazniť prítomnosť azbestu, olova alebo termitov v dome.

6. Skontrolujte kvalitu pôdy

Rovnako ako steny, aj kvalita podláh je veľmi dôležitá, najmä ak má dom podlahu. Odporúča sa dobre chodiť po hlavných osiach, aby sa skontrolovalo opotrebovanie podláh a aby sa získala lepšia predstava o množstve plánovanej práce.

7. Dajte si pozor na vlhkosť

Vlhký dom tak pravdepodobne zostane. Ak je to prípad domu, ktorý ste si všimli, je vlhký, na stenách budú stopy, zápach v príslušných miestnostiach, to sú všetky tieto podrobnosti, ktoré musíte v dome pozorovať, ale aj v podkroví, v pivnici av garáži.

8. Zistite viac o administratívnych príkazoch

Je možné, že požadovaný dom je predmetom správnych opatrení. V takom prípade by ste sa mali opýtať na povahu týchto povinností. Napríklad to môže byť facelift alebo napojenie na mestské kanalizácie. Ak je dom v byte, spýtajte sa na akúkoľvek prácu

9. Vyhláste svoju prácu a požiadajte o ňu

Či už renovujete, renovujete alebo jednoducho chcete rozšíriť svoj dom, musíte o tom informovať radnicu. V závislosti od charakteru práce budete musieť požiadať o stavebné povolenie alebo o vyhlásenie o práci.

10. Porozprávajte sa s odborníkmi

Renovácia domu je často atraktívnejšia pre ľudí so zníženým rozpočtom. Príbuzní môžu položiť ruky na labku, čo znižuje účet. V prípade poruchy sa však ich zodpovednosť neuznáva. Volaním odborníkov je možné zaručiť prácu a obrátiť sa v prípade chybného spracovania. Nakoniec musíte získať ponuky a porovnať ponuky na trhu. Takto bude definované množstvo práce a vaše projekty budú môcť vidieť denné svetlo.