Informácie

Bazén: to, čo potrebujete vedieť

Bazén: to, čo potrebujete vedieť

Kto nikdy sníval o vlastnom bazéne, ktorý by zdieľal radosti z kúpania s rodinou alebo priateľmi? Možno budete chcieť vylepšiť svoje dedičstvo. Či už o tom premýšľate alebo už ste sa rozhodli, tu je to, čo potrebujete vedieť, skôr ako začnete!

Rôzne typy bazénov:

Podzemný betónový bazén:Najtradičnejšia, vysoko kvalitná, ktorá sa prispôsobí vašim želaniam a vlastnostiam vašej krajiny. Môžete si zvoliť typ dna (šikmé alebo ploché), jeho veľkosť, hĺbku a tvar (obdĺžnikové, zaoblené, šesťuholníkové ...). Podzemný bazén vyrobený z kompozitných materiálov:prefabrikovaný bazén alebo shell shell, je rýchla inštalácia, ale ponúka niekoľko možností modelov. Bazény v súprave:jednoduchá a rýchla inštalácia, existujú rôzne modely tvarov a veľkostí. Vyžaduje si to málo investícií a je možné si to urobiť sami. To je často lacnejšie. Nadzemný bazén:ideálne pre malé rozpočty, pretože si nevyžaduje žiadnu alebo malú prácu. Nie je to však ideálny bazén, pokiaľ ide o výber, trvanlivosť a estetiku. Jeho hĺbka je menej ako 1 m30. Vo viac „zelenom“ duchu môžete dosiahnuť drevený bazén ktorý má mnoho výhod, nielen jeho estetiku, ale aj výber rôznych foriem. Existujú tiež mini bazény ktoré sa ľahšie integrujú do úzkych priestorov. Spotrebujú menej vody a ich údržba je lacnejšia. Tvary a veľkosti sa líšia (2 až 4 metre na šírku a 3 až 8 metrov na dĺžku). nekonečné bazény sú vynikajúce, ale inštalácia je zložitejšia, a preto je ich cena často vysoká. Zemné práce sú nevyhnutné pre nadzemné bazény a pre podzemné bazény. Cieľom je vyrovnať pôdu tak, aby sa dokonale hodila na inštaláciu nádrže. Tu je niekoľko tipov, ako správne zvoliť umiestnenie vášho bazénu: - Zohľadnite terén: odporúča sa najploššie miesto - Očakávajte ľahký prístup strojov k stroju (rýpadlo, kamión atď.) Na miesto určenia - Zvážte potreby základy a elektrina - Poskytnite dostatok priestoru pre pomocné inštalácie (čerpadlá, filtračné systémy, technická miestnosť ...), ale aj pre ležadlá a gril! - Vyberte najslnečnejšie miesto a chránené pred vetrom (a susedmi) - Uprednostňujte miesto mimo stromov, aby ste zabránili zvyškom zelene vo vode a chránili sa pred koreňmi, ktoré by mohli postupovať , spôsobiť poškodenie. Mali by ste zvážiť aj možnosti údržby a zabezpečenia vášho bazénu, niektoré sú reštriktívnejšie alebo nákladnejšie ako iné, ako aj rôzne vybavenie (prístrešok, kryt, kúrenie atď.).

Formality

Vo všeobecnosti sa musí vždy deklarovať bazén v podzemí. Odkryté podzemné bazény s dĺžkou menej ako 100 metrov 2alebo nie viac ako 60 cm nad úrovňou zeme, je potrebné predložiť vyhlásenie o práci na radnici. V niektorých prípadoch sa vyžaduje stavebné povolenie. Pre väčšinu nadzemných a nekrytých bazénov pod 10 metrov neexistujú žiadne formality 2.

Rozpočet

Plavecký bazén je skutočnou udržateľnou investíciou, ktorá vysvetľuje jeho niekedy vysokú cenu. V závislosti od typu bazénu sa náklady môžu pohybovať od 1 000 do viac ako 75 000 EUR. Musíte tiež zohľadniť ďalšie náklady (okolie, zemné práce, zastrešenie, údržba atď.). Nájdite široký výber bazénov v našom porovnaní cien: nadzemný bazén, rúrkový alebo voľne stojací bazén.