Ostatné

Ako vážiť bez váhy?

Ako vážiť bez váhy?

To sa nám stalo aspoň raz: uprostred prípravy receptu nie je možné dostať ruky do kuchynskej váhy alebo do odmerky! Recepty na varenie, najmä v prípade pečiva, vždy vyžadujúce presnosť hmotnosti zložiek, nemôžu nechať priestor pre neočakávané. Zistite to rýchlo našich 6 tipov na váženie bez vyváženia vaše prísady pomocou predmetov, ktoré sa už nachádzajú v kuchyni.

Odvážte lyžicu

Je to veľmi jednoduché, lyžica je jedným zo základných riadov, ktoré má každý v kuchyni, zvlášť keď potrebujete vážiť malé množstvá bez použitia váh.

Jedna polievková lyžica je 3-krát väčšia hmotnosť, než akú môže lyžička obsahovať. Lyžička obsahuje asi 0,5 cl tekutiny, zatiaľ čo lyžica obsahuje 1,5 cl.

Malá lyžička môže obsahovať 7 g ryže, 5 g kakaového prášku, 3 g múky alebo dokonca 5 g práškového cukru. Jednoducho vynásobte tieto dávky 3, ak pre svoju receptu použijete lyžicu.

Nie je to hlúpy jogurt!Určite ste to už vyskúšali s klasickým koláčom toho istého mena, jogurtový hrniec môže úplne nahradiť stupnicu na recepty na pečivo a nie iba na varenie s deťmi. Komerčne dostupný stredný jogurt váži 125 g.

Jediným obmedzením pre labužníkov: obsah pohára budete musieť jesť vopred alebo ho zahrnúť do receptu! Pred použitím ako odmerky nezabudnite dobre opláchnuť vodou.

Ak chcete odvážiť tekutiny, vedzte, že nádoba jogurtu zodpovedá 15 cl vody alebo mlieka a 150 g tekutého medu.

Pokiaľ ide o práškové prísady, hrniec jogurtu predstavuje 50 g mandľového alebo kakaového prášku. Pre cukor to predstavuje 125 g - ľahké, správne?! Ešte na prípravu koláčov predstavuje nádoba 85 g konvenčnej múky a 65 g ovsených vločiek.

Šálka ​​kávy

Všetci máme jednu v kuchyni. Šálka ​​kávy dokáže úplne zvážiť vaše prísady bez rovnováhy. Táto šálka má kapacitu, ktorú si ľahko zapamätáte: krátka šálka zodpovedá 10cl alebo 100g.

Ľahko zapamätateľná a znásobiteľná pre všetky druhy receptov. Variant s nízkym čajom je 200 cl alebo približne 200 ml, ale je oveľa menej praktický ako jeho sestra.

Presmerujte fľašuA prečo nie? Samozrejme, nechceme odkláňať fľašu od jej primárnej funkcie, je to však veľmi praktický predmet merania, keď nemáte k dispozícii stupnicu a chcete oceniť kapacity, najmä tekuté. Takže medzi dvoma fľašami tento objekt odkloníme a varíme!

Vodné sklo

Vďaka vodnému poháru s kapacitou 20 cl je to ľahké odvážte svoje suché jedlo bez vodného kameňa ! Táto kapacita je ekvivalentná 175 g cukru alebo hnedého cukru, 120 g cestovín podobných škrupín, 160 g sušených fazúľ alebo dokonca 135 g múky.

Na získanie požadovaného množstva potrebného na realizáciu vášho receptu bude potrebné urobiť trochu mentálny výpočet, aby ste vedeli, koľko pohárov potrebujete.

MiskaĎalší objekt, ktorý máme všetci v kuchyni a ktorý nám to umožňuje odvážte svoje prísady bez rovnováhy, Väčší ako pohár alebo pohár umožňuje vážiť väčšie množstvo prísad.

Káva alebo cereálna miska obsahuje 300 g múky, 500 g práškového cukru alebo hnedého cukru ... Alebo 30 cl tekutiny, či už vody alebo mlieka.