Informácie

Drevené domy: zjednodušené stavebné riešenia

Drevené domy: zjednodušené stavebné riešenia

Stále viac a viac módne drevo vám umožňuje rýchlo, krásne a ekologicky stavať. Pravidelne sa objavujú nové riešenia, ktoré sa ľahšie implementujú. Vysvetlenie hlavných vlastností drevených konštrukcií.

Rýchlosť a ľahkosť vykonávania

Drevený dom ponúka veľkú architektonickú flexibilitu. Nielenže sú možné všetky formy, ale práca je tiež veľmi rýchla. Drevený dom môže byť skutočne dodaný za 2 až 6 mesiacov, v porovnaní s priemerom 10 mesiacov pre murovanú stavbu. Potom je možné zostaviť rám za menej ako 30 dní. Konštrukcia je ľahká, základy sa znížia a vypustenie vody a vzduchu trvá iba 6 až 12 dní.

Stavebnice drevené domy

Mnoho výrobcov drevených domov dnes ponúka ešte praktickejšie a ekonomickejšie riešenia na výstavbu, zväčšenie alebo zväčšenie svojho domu vďaka dreveným domom vo forme súpravy. Stavba sa ľahko nastavuje a cez víkend ju môžu zložiť dvaja ľudia. Môžu sa tiež starať o vyhadzovanie vody (strešná krytina) a von zo vzduchu (stolárstvo) alebo o to, aby ich nechal vykonať odborník.

Drevený dom čeliť kríze

Wood tiež vie, ako reagovať na nové mestské a sociálne otázky týkajúce sa bývania. Armáda spásy si v Marseille predstavila malú dedinku z ľahkého dreveného rámu, v ktorej sa nachádzajú ľudia, ktorí sú veľmi desocializovaní. Ide o ekologické bytové moduly s plochou 18 m2 so zelenými strechami, solárne panely na výrobu teplej vody a terasy.

Ekologický drevený dom

Drevo sa tiež prispôsobuje kolektívnemu bývaniu. V Angers sa čoskoro postaví drevená budova HLM. V Londýne bola práve postavená deväťposchodová drevená budova. Je to najvyšší drevený bytový dom na svete. Každý z týchto prvkov bol prefabrikovaný vrátane dverových a okenných rámov. Drevená konštrukcia znížila emisie uhlíka o 306 ton, čo je ekvivalent dvadsaťjeden rokov emisií uhlíka z „tradičnej“ budovy!