Užitočný

Pred / Po: zrekonštruovaná kuchyňa s menej ako 10 000 EUR

Pred / Po: zrekonštruovaná kuchyňa s menej ako 10 000 EUR

V tomto malom ateliéri a tejto obývacej izbe bola požiadavka majiteľov v súvislosti s kuchyňou celkom klasická: aby bol priestor funkčnejší a zároveň bol schopný ho zatvoriť, aby si mohol vychutnať obývaciu izbu ako takú. Architektická agentúra Les Murs ont des ears na tento účel navrhla dva priestory v jednom vrátane optimalizovanej a príjemnej kuchyne. A to pri rešpektovaní prideleného rozpočtu. oblasť: 4,5 m² v dvojizbovom byte s rozlohou 32 m² rozpočet: 9 800 EUR vrátane dane za renováciu kuchyne a vytvorenie dielne

Optimalizácia malého priestoru

pred: Náročnosť miesta spočívala v malej časti kuchyne. Tento priestor je len 4,5 m² (160 x 265 cm) z 32, ktoré tvoria dve miestnosti. Izba však ťaží z krásnej výšky pod stropom - 2,4 metrov -, ktorú chcel architekt zdôrazniť.

after: Usporiadanie kuchyne sa zmenilo a dvere sa pohli, aby sa pri vstupe do miestnosti umiestnil stĺpik chladničky vpravo. Na najväčšej stene bola pripevnená rada nízkého nábytku a vysoké skladovacie jednotky, aby bolo možné uložiť maximum riadu a riadu. Trik? K vysokým jednotkám sú pripojené dve bodové svetlá, ktoré osvetľujú pracovnú dosku.

Lepšie zariadiť kuchyňu

pred: Ak bola miestnosť vďaka veľkému oknu prirodzene jasná, priestor bol zle usporiadaný. Pracovná doska bola umiestnená pod oknom, čo nebolo príliš praktické mať pri sebe skrinky a kuchynské doplnky.

after: Aby sme sa držali vôle majiteľov, aby sme mohli kuchyňu zavrieť, museli sme znovu premyslieť usporiadanie kuchyne, aby bola funkčnejšia a otvorením tohto priestoru do obývacej izby sme vytvorili dielenský diel. Pracovný plán bol odstránený, aby sa uvoľnil priestor.

Na jedálenskej strane je skladací stenový stôl ideálnym miestom na raňajky.

Kompaktná a funkčná kuchyňa

pred: Majitelia zrekonštruovali celý byt, aby ho aktualizovali a optimalizovali ako celok. Pred inštaláciou novej kuchyne sa agentúra zaoberajúca sa architektúrou postarala o odstránenie materiálu, vybavenia a rozdelenie medzi kuchyňou a obývacou izbou.

after: Obnova kuchyne stála 9 800 EUR, z čoho bolo na dodávky pridelených 3 900 EUR. Kuchyňa je Dartyho model (referencia Tarroco) so šedými hodvábnymi prednými časťami. Skladá sa z úložného priestoru s rukoväťami z nehrdzavejúcej ocele, živicového umývadla s batériovým kohútikom, pracovnej dosky so zodpovedajúcim spätným nárazom. Na homogenizáciu osvetlenia v miestnosti bol vytvorený falošný strop so zapustenými bodovými svetlami. Elektrické a inštalatérske práce sa tiež vykonali, aby sa uchytilo nové usporiadanie kuchyne.

Vytvorenie dielenského oddielu

pred: Priestor nebol uzavretý, ale prechod z jedného priestoru do druhého nebol nevyhnutne uľahčený.

after: Bola nainštalovaná dielenská priečka na vytvorenie modernej a praktickej polootvorenej kuchyne. Skladá sa z posuvných posuvných dverí, ktoré umožňujú lepšiu cirkuláciu v miestnosti a pevné. Dvere sú úplne zasklené, čo vytvára dojem, že kuchyňa je vždy otvorená do obývacej izby.

Na dokončenie ilúzie nachádzame ten istý povlak na strane obývacej izby: dubové laminátové parkety z Francúzska podpísali Leroy Merlin. Nakoniec boli steny natreté v zelenej farbe (farba skimming Stone na Farrow a Ball), aby sa do priestoru dostal facelift. Viac informácií nájdete na webovej stránke architektonickej agentúry Les Murs ont des ears