Ostatné

Aký koberec si vybrať, keď máte mačku alebo psa?

Aký koberec si vybrať, keď máte mačku alebo psa?

Vyberte správny koberec, ktorý zahreje náš dekor a odoláva našim domácim miláčikom!

Koberec je veľmi praktický, keď váš pes nemôže dohodnúť miesto na pohovke (alebo naň nemá nárok). Ideálne miesto na zdriemnutie, zatiaľ čo nie ste príliš ďaleko od svojej rodiny. Ale ak máte zviera, je tu veľa kritérií na výber, aby ste nemali nepríjemné prekvapenia! Predtým, ako sa pustíte do výberu svojho budúceho koberca, nezabudnite vziať do úvahy kritériá týkajúce sa vášho zvieraťa. Ak máte psa, ktorý má tendenciu poškriabať koberec pred usadením sa, mladé mačiatko, ktoré ešte nebolo zvyknuté používať krabicu na odpad, mačka, ktorá miluje škrabanie kdekoľvek ... výber koberca je dôležitý, aby 'to trvá!

Výber koberca, keď máte mačku alebo psa: akú farbu?Niektoré farby a materiály kobercov sa opotrebujú rýchlejšie ako iné  

Okrem prispôsobenia farby vášho koberca vášmu interiéru budete musieť predvídať, ako sa váš koberec pravdepodobne znečistí (áno, je to nevyhnutné). Prechádzka v daždi, a prišiel domov, koberec môže mať na nové farby, ktoré nemusia byť nevyhnutne ocenil. Niektorí vám povedia: „Čokoľvek, vyberte si čierny koberec, je to menej špinavé!“ Určite je lepšie vyhnúť sa veľmi svetlým farbám: tam budú viditeľné akékoľvek škvrny. Ale ak máte bielu mačku alebo psa, ktorý stráca vlasy, budete ich musieť každý deň vysávať! Radšej by som odporučil škvrnité koberce: chĺpky sú menej viditeľné, rovnako ako škvrny. Obyčajný škvrnitý šedý koberec dokáže tento trik. Koberce s malými vzormi sú tiež skvelé.

Vyberte si materiál kobercaOdolné a ľahko čistiteľné koberce pre sofistikovaný dekor  

Pri výbere materiálu pre váš koberec nezabudnite na zvyky vašich zvierat a malé nehody, ktoré sa môžu vyskytnúť. Ak chcete, aby váš koberec vydržal, musíte myslieť aj na ľahké čistenie. Vyhýbame sa ... Pravidlo: Vyhnite sa vlneným kobercom, ktoré sú vo všeobecnosti drahé, podporujú statickú elektrinu a ťažšie sa čistia. Vyhýbame sa tiež „slučkám“ alebo „slučkám“ kobercov: ak zviera potiahne niť, celý rad sa môže zdeformovať. Preferujeme ... Jedno z riešení platí pre všetky: vonkajšie koberce. Často sú odolnejšie, umývajú sa ľahšie. Ste rozmaznaní na výber: sú to sisalové, bambusové, prírodné vlákna a tiež syntetické vlákna alebo nylon. Pokiaľ ide o tkanie, uprednostnite veľmi husté koberce s knôtom. Ak sú knôty pritiahnuté kvôli pazúrovi, nehrozí žiadne riziko: deformuje sa iba vytiahnutý knôt. Nevyberajte pramene, ktoré sú príliš dlhé, čo by vášho domáceho maznáčika ešte viac povzbudilo k tomu, aby sa „vykopal“, aby sa lepšie usadil. Ale pozor: tieto koberce sa nehodia pre všetky zvieratá. Niektoré majú malé návyky, ktoré vyžadujú ďalšie opatrenia ...

Všetko záleží na malých výstreloch vášho domáceho maznáčika!Zohľadnenie zvykov vášho domáceho maznáčika je nevyhnutné, aby sa predišlo malým nehodám  

Máte mačku, ktorá miluje pazúr? Pes, ktorý svrbí alebo „kopá“ skôr, ako si ľahne? Zabudnite na koberce z kokosových, bambusových, sisalových a morských rias za každú cenu! Vaša mačka tam pravdepodobne uvidí veľkú oblasť manikúry a vlákna rýchlo rozbije. Pes, ktorý sa pred ležaním rád poškriabe, tiež môže rýchlo poškodiť koberec svojimi pazúrmi. Vyvarujte sa tiež koberčekom s rebrovaným alebo bavlneným efektom: môžu sa zdeformovať a poškodiť, ak vaše zvieracie svrbenie „urobí svoje miesto“ a vždy spí na rovnakom mieste. Bavlnené tkané koberce alebo veľmi hustý krátky koberec s kobercom budú v poriadku. Máte čo do činenia s reklamnými spotmi Či už má váš miláčik stále malé vzdelanie v nočnom tréningu, pár náhodných zvratkov alebo miluje konzumáciu kostí alebo koristi na koberci, škvrny sú vašimi najhoršími nepriateľmi! V takom prípade uprednostnite vnútorný / vonkajší koberec, napríklad tkané polypropylénové alebo bambusové prúžky. Umývateľné priamo vodou a špongiou (aj kefou), je veľmi praktické ich čistiť. Môžete sa tiež rozhodnúť pre bavlnený koberec, ktorý ide do zariadenia, ak máte dobrý odstraňovač škvŕn. Ak sa obávate močových nehôd na koberci, vyhnite sa sisalovým alebo morským kobercom: zápach bude ťažko odstrániteľný. Máte zviera s dlhými vlasmi alebo ktoré stráca vlasy Dobrý vysávač samozrejme nemôže nahradiť nič! Na niektorých kobercoch je však čistenie vlasov ľahšie. S kobercom z bavlnené tkaniny budete vedieť menej o probléme „tvrdohlavých chlpov“ spojených so statickou elektrinou. Dobrou voľbou sú tiež koberce zo sisalových alebo morských rias, ako aj bambusové lamely. Na bodkovaných kobercoch s krátkymi knôtmi nebudú chĺpky príliš viditeľné. Na druhej strane, na čistenie sa uistite, že máte dobrý vysávač!

A čo rozpočet?

Mali by sme uprednostňovať kvalitný koberec a dať mu cenu tak, aby vydržala, alebo si zvoliť lacný koberec, aj keď to znamená jeho skoršiu zmenu? Buďte opatrní, pretože investovanie veľkej sumy neznamená, že váš koberec bude odolnejší! Napríklad veľmi drahý koberec, napríklad z vlny, bude menej odolný ako koberec zo syntetických vlákien alebo sisalu pri cene 4-krát nižšej! Preto vám odporúčam investovať menej ako 150 eur na koberec, už teraz nájdete veľmi dobré koberce pod 100 eur. A teraz máte všetky kľúče k dispozícii na výber koberca. Pre teplejší priestor pre vás a vašich miláčikov!