Komentáre

Tradičné japonské riady: široká škála malých, farebných a rafinovaných kusov

Tradičné japonské riady: široká škála malých, farebných a rafinovaných kusovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Japonská kuchyňa, veľmi odlišná od západnej gastronómie, vyžaduje špeciálne pokrmy na zvýraznenie špecialít a vytvorenie stola s Zenovou atmosférou. Väčšina obyvateľov, pripojená k tradíciám, používa tento tradičný riad s rôznymi vzormi a tvarmi. Laure Kie, autorka knihy Moja malá japonská kuchyňa pomáha nám porozumieť tradičným japonským jedlám. Rýchly prehľad základných častí klasického japonského stola.

Všetko v jednom jedle

Aby sme pochopili, aký typ riadu tradične používa japončinu, musíme poznať japonskú kuchyňu. Jedlo sa zvyčajne (okrem veľkých reštaurácií) podáva naraz. Žiadny štartovací rituál, hlavné jedlo, syr a dezert ako vo francúzskej gastronómii: na stole je všetko, aby ste si vytvorili svoj vlastný tanier. „Tradične existuje misa ryže a polievka (často aj polievka Miso), ktoré sprevádzajú zelenina, surové alebo grilované ryby alebo mäso a korenie,“ hovorí Laure Kié. V japonskom jedle už tradične neexistuje žiadny zákusok. Japonský jedálenský stôl je preto zvyčajne naplnený malými nádobami rôznych tvarov a farieb.

Vyberte si jedlo podľa príležitosti

V tradičnom riade sú dva druhy riadu, a to každý deň a ten, ktorý sa vyberá pri zvláštnych príležitostiach, ako sú svadby alebo večierky. Riad na veľké dni pozostáva z lakovaného dreva. Zistené farby sú obvykle čierne a červené.

Tieto riady nie sú vhodné do umývačky riadu a sú veľmi krehké. Prechádza z generácie na generáciu. Denné jedlá sú vyrobené z terakoty. Japonsko je krajinou s dlhou tradíciou hrnčiarstva a každý región má svoje špecifiká, ako je napríklad región Bizen známy svojou keramikou so surovými farbami. „Na rozdiel od západných jedál, kde si kupujete harmonizované služby, sú japonské jedlá vo všeobecnosti nezhodné,“ vysvetľuje Laure Kié, predtým ako dodala, že „to umožňuje veľkú rozmanitosť tvarov a farieb rovnakej služby“. ako napríklad služba, ktorej malé okuliare sú často jedinečné.

Farby počas celého obdobia

Pokiaľ ide o farby, tradične nájdeme bielo-modrú a červenú asociáciu. Ale farby a vzory sa veľmi líšia v závislosti od ročného obdobia. „V lete uprednostňujeme modro-zelenú farbu, ktorá prináša sviežosť, jarné ružové a kvetinové vzory, jesennú červenú a hnedú farbu pripomínajúcu javorové listy a zimnú bielu. a surové farby “špecifikuje Laure Kié. Tvary sú tiež rôzne, pretože platne môžu byť štvorcové, obdĺžnikové alebo okrúhle v závislosti od jedla, ale vždy sú menšie ako západné platne.

Bento, základné príslušenstvo

Nakoniec nezabudnite na bento, misku na jedlo, na ktorú si každý Japonec zvykol už od mladého veku. Školy v skutočnosti nemajú jedálne v Japonsku, malá Japonka odchádza ráno s obedom v bento, v oddelenej škatuli, v ktorej je umiestnené celé jedlo. Toto bento je obvykle vyrobené z lakovaného dreva.

Niektoré adresy na objavenie a kúpu tradičných japonských jedál: Kimonaya Kioko La Maison du Japon Dom japonskej kultúry a pre japonské recepty: Moja malá japonská kuchyňa Laure Kie, na vydaní Marabout (2009) - 15,90 eur Moje malé Bento autor: Laure Kie, vydanie Marabout (2009) - 7,90 EUR