Komentáre

Ako odstrániť voskovú škvrnu na kuse nábytku?

Ako odstrániť voskovú škvrnu na kuse nábytku?

Vo všetkých izbách domu umožňujú sviečky upokojujúcu atmosféru a rozptyľujúcu vôňu. Ale ak vytvoria dekor, musíte byť tiež veľmi opatrní, aby ich vosk nekapal na váš nábytok! Ak napriek vašim preventívnym opatreniam dôjde k poškodeniu, tu je niekoľko tipov a trikov na odstránenie tohto druhu úlohy.

Vyvarujte sa nesprávnej inštalácii sviečok

Aby ste predišli nehode a skončili škvrnou vosku na látke, nezabudnite spáliť sviečky v prievane, pretože kmitanie plameňa spôsobuje, že vosk beží, najmä ak máte lustre. Svoje sviečky môžete namočiť aj cez noc do kúpeľa teplej slanej vody. Sviečky dobre osušte a za normálnych okolností už viac nekapávajú.

Chráňte sviečky

Aby ste predišli škvrnám na obruse, koberci alebo dokonca koberci, vedzte, že existujú riešenia, ktoré zabraňujú tečeniu vosku.

Napríklad umiestnite sviečky do pohárov na sviečky, sklenených lampášov alebo na podperu, aby tečúci vosk nič nešpinil. Ak sa rozhodnete pre farebné alebo marocké svietniky, dodá miestnosti viac dekoratívny vzhľad.

Vosk odstráňte pomocou pijáka

Ak sa vosk stále nachádza na vašom nábytku, zoberte mu piják a žehličku. Miesto škvrny na škvrnu a roztaviť pomocou železa. Posuňte blotér tak, aby absorboval zostávajúci vosk.

Dávajte pozor, aby vaša žehlička nebola príliš horúca a aby neprekračovala pľuzgier, aby nedošlo k spáleniu nábytku. Uvedomte si, že táto technika funguje aj pri farbení vosku na tkaninách. Po odstránení úlohy z nábytku nezabudnite dobre nalakovať, či je drevená alebo voskovať, aby sa leskla.