Tipy

7 tipov babičky na čistenie kobercov

7 tipov babičky na čistenie kobercov

Tip č. 1: vákuum

Aby ste sa nemuseli každých šesť mesiacov čistiť, vedzte to starostlivosť o koberec je každodenná záležitosť! Najmä ak máte domácich miláčikov alebo členov rodiny, ktorí sú alergickí na prach a roztoče.

Vysávanie štetcom dvakrát týždenne je jedným z najjednoduchších nápadov. Varovanie: Ak je váš koberec starý a veľmi krehký, vyhnite sa režimu kefy, aby ste ho nepoškodili a jemne vysajte.

Ideálny pohyb na efektívne vysávanie koberca? Vysajte hlavu z nôh a smerom k okraju koberca.

Tip 2: renovujte koberec pomocou infúzie zemiakových šupiekAk si nemôžete dovoliť najať profesionála renovovať koberec, urobte to sami s týmto účinným tipom pre starú mamu! Začnite tým, že pripravíte koncentrovanú infúziu zemiakových šupiek, potom si pretrite koberec špongiou namočenou v príprave.

Nechajte pôsobiť niekoľko hodín, potom opláchnite čistou vodou špongiou. Nakoniec ho nechajte uschnúť, aby ste sa vyhli premávke na ňom.

Tip 3: Na oživenie farieb použite zmes perlivej vody a jedlej sódy

Váš koberec stratil svoju krásnu pôvodnú farbu a tu a tam je nainštalovaných niekoľko škvŕn? Používajte perlivú vodu a jedlú sódu! Pomocou špongie potiahnite koberec perlivou vodou a potom jemne trieť kefou. Nechajte to zaschnúť pol hodiny a potom posypte jedlou sódou na celý koberec. Keď je hydrogenuhličitan suchý, vákuum a obdivujte výsledok!

Tip 4: pripravte zmes tekutej umývačky riadu a bieleho octuBiely ocot je zázračný domáci liek. existuje veľa spôsobov, ako dezinfikovať, dezodorovať a oddeliť! Neprepadajte panike, ak váš koberec je špinavý alebo zafarbené mastnotou, začnite naliatím bieleho octu na čistú handričku a potom trite úlohu. Nechajte pôsobiť 15 minút.

Potom prejdite zmesou vody a umývacieho prostriedku, namontovaného do peny, pomocou elektrického mixéra alebo metla. Túto zmes utrite na koberci kefou a potom opláchnite čistou vodou. Koberec utrite čistou textíliou a nechajte uschnúť.

Tip č. 5: Na čistenie moreného koberca použite penu na holenie

Ako je prekvapujúce, pena na holenie je spojencom na oddeľovanie textílií. Použite ho ako odstraňovač škvŕn jeho nanesením v hrubej vrstve na povrch koberca.

Nechajte pôsobiť najmenej hodinu a potom dôkladne trite špongiou. Môžete tiež nechať penu pracovať cez noc a potom ráno ráno vysávať. Tip na poslednú chvíľu: vždy si otestujte svoju prípravu na rohu koberca aby ste si boli istí, že to nepoškodí!

Tip č. 6: odstráňte škvrny čiernym mydlomČierne mydlo je jedným z tých výrobkov, ktoré by mal mať každý doma, pretože má mnoho použití na čistenie a údržbu vášho domu. Ak je váš koberec znečistený, rozpustite lyžicu čierneho mydla v 2 litroch teplej vody. Naneste na zafarbené miesta špongiou a škvrny odstráňte pomocou tuhej kefy.

Nechajte uschnúť a vákuum, aby ste odstránili prach a hrče, ktoré vznikli v roztoku odolnom voči škvrnám.

Tip č. 7: Na dôkladné vyčistenie koberca naneste Sommières earth

Sommières krajina je prírodná hlina, ktorá umožňuje dôkladne vyčistite koberec ale tiež aby zmizli mastné látky. Nechajte prípravok pôsobiť ako prášok cez noc, potom opláchnite čistou vodou, aby sa odstránili škvrny.