Komentáre

10 ekologických gest, ktoré si môžete osvojiť vo svojej kuchyni

10 ekologických gest, ktoré si môžete osvojiť vo svojej kuchyni

Ochrana planéty a životného prostredia sa začína niekoľkými jednoduchými každodennými činnosťami. V kuchyni, kde sa montuje väčšina domácich spotrebičov, je potrebné venovať väčšiu pozornosť. Tu je desať denných akcií, ktoré znížia spotrebu energie a produkciu znečisťujúcich látok:

Vyberte triedu A

Vyberte si domáce spotrebiče klasifikované ako A, A + alebo dokonca A ++, ktoré spotrebúvajú menej energie.

Uprednostňujte hodiny mimo špičku

Pračku alebo riad spustite počas hodín mimo špičky (od 10:00 do 18:00). Tým sa z dlhodobého hľadiska zabráni nadprodukcii elektriny a výstavbe jadrových elektrární. Niektoré stroje sú vybavené systémom mimo špičku, ktorý je kalibrovaný na EDF.

Rozhodnite sa pre výrobky označené environmentálnou značkou

Používajte čistiace prostriedky označené kvetinou „environmentálnej značky“. Táto európska certifikácia potvrdzuje, že výrobky prispievajú k rešpektovaniu životného prostredia, pričom sú rovnako účinné a efektívne ako podobné výrobky určené na rovnaké použitie. (Príklad: Rainett, Green Tree ... Toto označenie majú aj niektoré výrobky od významných značiek)

Dajte viečka na panvice

Ak chcete prevariť vodu, nezabudnite si dať pokrievku, ktorá rozdelí 4 energiu potrebnú na udržanie varu na 1,5 litra vody.

Pravidelne rozmrazujte chladničku

Chladničku rozmrazujte každých 6 mesiacov, aby spotrebovala menej energie.

Recyklujte vodu

V umývadle použite nádrž na vodu. Zozbierajte vodu do nádrže a používajte ju napríklad na zavlažovanie vnútorných a vonkajších rastlín.

Vyberte si umývacie gule

Používajte umývacie gule. Tieto gule, ktoré sú zložené z keramických guličiek, neznečisťujú vodu, a preto nemajú vplyv na životné prostredie. (Príklad: Umývacia guľa Starwax Soluvert).

Vypite vodu z vodovodu

Pitná voda z kohútika zabráni preprave minerálnej vody a plastového odpadu.

Zabudnite na hliník

Uprednostňujte plastovú fóliu pred hliníkovými plechmi. Výroba hliníka si vyžaduje obrovské množstvo energie.

Použite základy pre domácnosť

Vyhnite sa jednorazovým výrobkom, ako sú čistiace utierky alebo papierové utierky a uprednostňujte špongie a mopy, ktoré sa používajú niekoľkokrát. Teraz je to len na vás!