Informácie

Spálne pre dospievajúcich: ako zariadiť útulný kútik na privítanie priateľov?

Spálne pre dospievajúcich: ako zariadiť útulný kútik na privítanie priateľov?

Kto hovorí o dospievaní, hovorí o potrebe priestoru, intimity, ale najmä súkromného života. Pozýva váš teenager pravidelne svojich priateľov? Tu je niekoľko tipov na nastavenie útulného kúta vašej izby, ktorý by vyhovoval členom vašej kapely.

Hranie na sedadlách

Osmanská pohovka, malá farebná stolička na oheň, veľký vankúš položený na podlahu ... Teenageri sa pohybujú, vstávajú, sadajú si a zriedka sedávajú dlho v jednej polohe. Ak je pohodlie evidentne cieľom, prvým cieľom je predstaviť si malý kokonový kút, takmer skrytý, nasýtený rôznymi pohodlnými prvkami, v ktorom sa budú chcieť nájsť spolu. Nezabudnite sa opýtať svojho dospievajúceho na farby a venovať pozornosť dizajnu: estetika (alebo skôr vzhľad) hrá v očiach adolescentov a ich priateľov dôležitú úlohu.

Optimalizácia priestoru pod mezanínmi

Pod medziposchodím je priestor často prázdny alebo málo využitý. Ak to konfigurácia umožňuje, predstavte mini-konferenčný stolík (10 eur za LACK bočný stolík v Ikea) a niektoré sedadlá. V opačnom prípade stačí naskladať impozantné vankúše alebo dokonca zariadiť podlahovú plochu pomocou mäkkých prikrývok a koberčekov.

Vytvorte si pohodlnú pohovku

Posteľ zostáva najjednoduchším, ale zároveň aj preferovaným riešením pre dospievajúce stretnutia a vzájomné rozhovory. Je to ideálne miesto na ležanie a výmenu najnovších sviežich správ. Ak je spálňa dostatočne malá a nemáte priestor na inštaláciu útulného kúta, stavte na posteľ. Trik s umelou kožušinou a niekoľkými mäkkými vankúšmi. Ak je to možné, nainštalujte sieť proti komárom alebo zaveste na strop veľké farbivo, ktoré bude slúžiť ako oddeľovací záves. Ideálne na vytvorenie pocitu súkromia.