Komentáre

Zelenina na mojom balkóne

Zelenina na mojom balkóneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aká radosť z jedenia čerstvých bylín alebo reďkoviek, ktoré ste sami pestovali! Ale ak nemáte to šťastie, že máte záhradu, stačí malý balkón alebo dokonca parapet na vytvorenie malej zeleninovej škvrny. Niektoré pravidlá, ktoré musíte dodržať, aby ste uspeli vo vašej mini výživnej záhrade.

Správna expozícia

Ideálne je nasmerovať zeleninovú záhradu na juh: kvôli juhu, juhovýchodu alebo juhozápadu. Na severe bude pre vás pestovanie zeleniny ťažké.

Správna veľkosť balkónov

Ak chcete zasiať niektoré šaláty, aromatické bylinky a reďkovky, ktoré potešia záhradníkov pre ich rýchly rast, minimálna veľkosť vašej nádoby by mala byť 50 cm dlhá x 30 cm široká x 30 cm vysoká. Ideálne pre parapet okna vašej kuchyne. Ak máte väčší priestor, neváhajte a vyberte si väčšie balkóny. Budete môcť zvýšiť svoje úrody.

Malé vegetačné rastliny

Malé rozmery, s príliš veľkým množstvom listov, zaberajú menej miesta, ale budú tiež menej náročné z hľadiska objemu pôdy. Aj keď sa úroda zníži, pôžitok z kultivácie zostane nedotknutý!

Druhy prispôsobené malým priestorom

Sú početné, pretože na balkóne sú zem a jej živiny úplne vyhradené pre plantáže. Okrem toho sa v malom priestore rýchlejšie zahrieva. Perfektné začať siatie pred časom! Rastliny potočníky, reďkovky, šaláty, tymián, estragón, pažítka, mätová a petržlenová vňať, cherry paradajky, uhorky, uhorky, papriky, cuketa, tekvica, tekvica a rukola.

Páry, ktoré sa navzájom dopĺňajú

Ak máte dostatok priestoru na pestovanie viacerých odrôd, spárujte priateľské rastliny. Prinášajú farby a chránia hmyz a parazity mimo kultivácie. Zelené fazule tak chránia zemiaky pred zemiakovým chrobákom Colorado, a preto nasturtium neodolateľne priťahuje vošky, ktoré zabudnú na paradajky. Reďkev, mrkva a pór sa navzájom krajší. Náhradné reďkovky a šaláty. Reďkovky klíčia najskôr a zberajú sa o tri týždne neskôr. Šaláty sa môžu naďalej pestovať v období šiestich až desiatich týždňov.

Dajte si pozor na paradajky a mini ovocné stromy

Pestovanie paradajok alebo dokonca malých ovocných stromov, ako sú jahody, egreše a maliny, veľké kontajnery sú potrebné, ako aj slnečná expozícia. A vyberte si kvalitnú zeminovú pôdu.

Dobré zalievanie

Voda v lete ráno a večer, aby sa zabránilo príliš rýchlemu odparovaniu. Ak je povrch zeme stále mokrý, nenavlhčite ho. Môžete sa tiež rozhodnúť pre zavlažovače, ktoré poskytujú množstvo vody, ktoré Zem potrebuje. A nezabudnite okopávať pôdu, len čo začne tvrdnúť, aby voda mohla dobre prúdiť ku koreňom. Pamätajte na toto staré príslovie: dobré motyky sa oplatia za dve zavlažovania. Ak sa chcete dozvedieť viac: www.natureetdecouverte.com www.jardiland.com www.botanic.com Fotografie balkónov pre inšpiráciu alebo snívanie ... Objavte „Dekoratívne fotografie“