Informácie

Výber pohovky odolnej proti použitiu deťmi

Výber pohovky odolnej proti použitiu deťmi

Čo robí odolnosť pohovky?

Pohovka, ktorá obstojí v skúške času, ale aj každodenného života, je to možné. Musíte iba vziať do úvahy niekoľko kritérií, aby ste optimalizovali jeho životnosť.

  • rozhodnúť sa pre náter s vlastnou trvanlivosťou
  • vyhnúť sa skákaniu alebo jedeniu na gauči
  • Pravidelne čistite pohovku vhodnými výrobkami.

Odolnosť vašej pohovky voči opotrebeniu

viete Martindaleov test ? Toto je test odolnosti textílie vašej pohovky. Tkaninu otáčame, kým sa nerozbije. Čím rýchlejšie sa zlomí, tým je krehkejšia. Odporúčame vám, aby ste si nevybrali tkaniny s odolnosťou pod 100 000 ot / min.

Tieto informácie obvykle poskytujú výrobcovia pohoviek. Nezabudnite to vziať do úvahy pri nákupe, najmä ak máte deti.

Medzi najodolnejšie tkaniny patrí polyester, ktorý sa často mieša s bavlnou alebo vlnou. Vlnená tkanina je tiež veľmi odolná tkanina, ktorá však v priebehu času inklinuje k tabletovaniu.

Ošetrenia proti škvrnám na pohovkeS deťmi je rozumnejšie zvoliť si to látková pohovka.

Okrem prírodných tkanín zvážte aj syntetické poťahy, ako sú napr mikrovlákno ktoré sú vo všeobecnosti tuhé, málo znečistené a niekedy umývateľné v práčke. Mikrovlákno je vyrobené zo syntetických vlákien. Vďaka svojej veľmi tesnej sieťovine je látka nepremokavá a ponúka dobrú odolnosť proti škvrnám.

Nezabudnite teda skontrolovať proti smeru toku, či povlak prešiel škvrnami od Scotchgardu alebo teflónu, čo mu v priebehu času umožní lepšie odolávať všetkým druhom škvŕn a nečistôt.

Môžete sa tiež spoľahnúť na látky ošetrené Aquaclean, vodu odpudzujúce textílie, ktoré uľahčujú odstraňovanie škvŕn z omáčky alebo plsti.

Neprístupná, odnímateľná pohovka

S deťmi premýšľajte odnímateľná pohovka ! Je to skutočne najpraktickejšie riešenie na pravidelné čistenie pohovky. Škvrny na potraviny, dojčenské fľaše, fixky alebo iné plastelíny: rýchly výlet do práčky a voily!

Za týmto účelom skontrolujte, či tkanina obsahuje polyester. Ak je to tak, stroj sa nepohybuje a ak je to potrebné, môže sa pravidelne umývať. Pri bavlne a ľade však buďte opatrní: jedná sa o dva zmraštiteľné materiály, ktoré sa pri praní môžu zmrštiť.

Malý tip: poklopy vráťte späť na miesto, keď sú ešte trochu vlhké, dobre vetrajte miestnosť, aby ste ich vysušili.

Čalúnenie pohovky

Je veľmi dôležité to zabezpečiť hustota peny ktoré tvoria sedaciu pohovku.

Hustota osciluje medzi 25 KG / m3 a 40 KG / m3, pohovka s nízkou hustotou sedadla bude mať tendenciu klesať a rýchlejšie skórovat. Aby ste vydržali test našich milých najmenších, stavte na vysokú hustotu!

Obnovené jednohubky

Obráťte sa na modely s pohovkami, kde môžete ľahko vymeniť poťahy. Veľmi praktické, ak sú príliš opotrebované alebo znečistené, ale tiež ak chcete zmeniť vzhľad vašej pohovky! V spoločnosti Bemz je prispôsobenie pohovky Ikea početné, výber je na vás. Udržujte si pohovku a vy máte ospravedlnenie detí, aby ju vylepšili!

Pohovka: preferovaná farbaRozhodnite sa pre dosť tmavé farby, škvrnité látky, ktoré vám umožnia ľahšie skryť malé škvrny a opotrebenie. Vyhnite sa bielej farbe, ktorá zostáva najšpinavejšou alebo príliš honosnou farbou, ktorá pravdepodobne ľahšie zakalí.