Komentáre

Vytvorte sádrokartónovú oblasť

Vytvorte sádrokartónovú oblasť

Sadrokartónové dosky

Čo je to?

Skladá sa z omietkového jadra vystuženého vystuženou lepenkou. Hrany sú na oboch stranách riedené, aby sa umožnilo ich spojenie. Hrúbka je variabilná (najbežnejšia je 9,5 cm a 12,5 cm). Zvyčajná výška je 250 cm, pre šírku 60, 90 alebo 120 cm. Hmotnosť BA 13 (12,5 cm hrubá doska) je 10,2 kg na m2. Na obojstranných stranách sú nepremokavé sadrokartónové dosky, do vlhkých miestností, parotesné dosky, odolné proti difúzii vodnej pary a dosky s vysokou odolnosťou proti nárazu, na exponované miesta.

Manipulácia a skladovanie

Na relatívne krehkú sadrokartónu sa musia vzťahovať osobitné opatrenia. Manipulácia s nimi si vyžaduje dve alebo dokonca tri, vzhľadom na ich rozmery a hmotnosť. Noste ich na hrane, aby nedošlo k deformácii. Existujú tiež držiaky tanierov a držadlá na prenášanie, ktoré uľahčujú manipuláciu. Skladujte ich však na ploche, jedna na druhej, na suchom a zdravom mieste.

Silné

Ľahkosť, veľké rozmery, dobrý náraz a požiarna odolnosť sú vynikajúcimi vlastnosťami sadrokartónu. Okrem toho tento materiál umožňuje výrobu tenkých priečok s hladkými povrchmi, ktoré nevyžadujú prípravu na použitie dekoratívnych povlakov, ako sú tapety alebo dlaždice.

Všetky typy oddielov

Sadrokartónové dosky umožňujú vytváranie distribučných priečok, t. J. Vnútorných priečok v byte, ako aj deliacich priečok medzi dvoma bytmi - potom sa používajú striedavé alebo dvojité výstuže. Dnes sa používajú na stavbu ľahkých priečok viac ako akýkoľvek iný materiál.