Komentáre

Bezpečné odstraňovanie buriny pre mňa a moju záhradu

Bezpečné odstraňovanie buriny pre mňa a moju záhradu

Intenzívnejšie ako pestované rastliny, burina vyžaduje pravidelnú údržbu vašej záhrady. Ale na burinu je dôležité dodržiavať pravidlá dobrej praxe.

Chrániť

Chráňte svoju pokožku pomocou nepremokavých rukavíc a gumových čižiem. Noste dlhé rukávy a vyvarujte sa šortiek. Vyhnite sa chôdzi v oblasti, ktorá je práve ošetrená. Deti a domáce zvieratá držte ďalej, až kým produkt na listoch nezaschne.

Používajte správny produkt na správnom mieste

Ak je oblasť, ktorá sa má burina, veľká, na zriedenie použite prednostne koncentrovaný produkt. Ak sú buriny rozptýlené, bude najpraktickejší postrekovač pripravený na použitie. Nikdy neošetrujte oblasti nachádzajúce sa v blízkosti miesta s vodou, ktoré sa otvárajú do riek (odkvap, žľab, odtoková mriežka). Ručná burina alebo kompost.

Plevel v správny čas

Ideálne je burina v deň bez dažďa a vetra, pri miernej teplote. Vietor môže rozprašovať produkt na vás a na susedné rastliny. Dážď znižuje účinnosť produktu a môže spôsobiť, že steká smerom k vodným bodom. Keď je zima, miazza v rastlinách necirkuluje dosť. Vo veľmi horúcom počasí sa produkt odparuje pred vstupom do rastlín.

Vyberte si správny materiál

Nikdy neošetrujte pomocou kanvy. Investujte do postrekovača, ktorý sa bude používať iba na odstraňovanie buriny. Tiež si kúpte herbicídny obal na ochranu susedných rastlín alebo stromov, ak ste napríklad burinu na úpätí stromu.

Nepredávkujte

Použite dávkovacie viečko produktu. Musí sa dodržať odporúčaná dávka. Nie je potrebné pridávať ďalšie. Pripravte iba požadované množstvo zmesi. Pripravte túto zmes z miesta s vodou.

Po odstránení buriny

Po aplikácii rozprašovač, rukavice a obuv trikrát opláchnite. Opláchnite oplachovaciu vodu na už ošetrených miestach alebo na pustatine alebo kefke. Nikdy nevyprázdňujte zásobník ani oplachujte vodu v blízkosti miesta s vodou alebo v sanitárnych zariadeniach. Ak nejaký produkt zostane, uložte ho v pôvodnom obale na uzavretom mieste, kde nemrzne. Uchovávajte výrobky mimo dosahu detí a zvierat. Ak sa chcete zbaviť nedokončeného kontajnera, odneste ho do recyklačného strediska. Ak sa chcete dozvedieť viac: www.roundup-jardin.com > A vy, aké sú vaše metódy na odstraňovanie buriny? Dajte nám vedieť Vaše tipy na odstránenie buriny!