Komentáre

Výroba konzervovaného ovocia a zeleniny: krok za krokom

Výroba konzervovaného ovocia a zeleniny: krok za krokom

Jedzte svoju obľúbenú zeleninu po celý rok? Chutí marhule, broskyne a čerešne aj v zime? Nie, nie je to sladký sen, pretože stačí, aby ste sezónne ovocie a zeleninu udržiavali v sklenených nádobách. Jednoduchý a ekonomický prístup, ktorý si stále vyžaduje niekoľko bezpečnostných opatrení, najmä aby sterilizácia nádoby bola perfektná. Pozrite sa na našu príručku pre obrázky, aby ste nezabudli na žiadne podrobnosti!

Prísady na konzervovanie:

Na výrobu domácej konzervy používajte nové a dokonale hermetické poháre. Predtým, ako začnete, sa uistite, že nie sú naštiepané žiadne časti. - Ovocie a / alebo zelenina podľa vášho výberu, - 1 alebo viac pohárov, - 1 odmerka, - soľ a / alebo cukor, - minimálne 3 panvice, - 1 sterilizátor alebo veľká nádoba, napríklad tlakový hrniec.

Fázy

1. Vyčistite poháre Začnite umývaním pohárov teplou vodou s trochou mydla. Potom ich nechajte uschnúť na vzduchu.

2. Pripravte si ovocie a / alebo zeleninu Je čas umyť si ovocie a zeleninu, olúpať ich, vylupovať ich a prípadne ich zhruba rezať. Záujem o konzervy je, samozrejme, výber tých najlepších produktov, zdravých, čerstvých, zrelých práve tak, ideálne z ekologického poľnohospodárstva av každom prípade sezónnych. Z našej strany sme sa rozhodli pre marhule s jemným mäsom. Strana zeleniny, pre chrumkavé fazule a gombíky, ktoré umiestnime do tej istej nádoby. Možnosti sú samozrejme nekonečné!

3. Sterilizujte gumené podložky Využite čas strávený prípravou ovocia a zeleniny a povarte gumové krúžky vo vode niekoľko minút. Budú teda dokonale sterilizované.

4. Zeleninu orežte Nie je potrebné blanch ovocie. Na druhú stranu, blanšírovanie zeleniny pred vložením do nádoby umožňuje sterilizáciu, rehydratáciu, ale aj zachovanie ich výživových vlastností. Baklažán, fenikel, mrkva, paprika, špargľa ... neváhajte! Musíte ich nechať vsiaknuť 2 minúty do vriacej vody.

5. Usporiadajte ovocie Pre ovocie je to rýchlejšie! Položte ich vo veľkom, naskladané na seba ich utiahnutím, ale nie vyrovnaním. Umiestnite ich do vzdialenosti asi 2 cm od okraja. Na väčšine pohárov slúži ako vodítko malá čiara. Paralelne pripravte panvicu 1 l vody (dve, ak máte radi ovocie a zeleninu, ako sme my) a zohrejte ju; bude to užitočné pre zvyšok tutoriálu.

6. Usporiadajte zeleninu Ditto pre vaše blanšírovanú zeleninu umiestniť do pohára, kým sú horúce. Dotiahnite ich bez toho, aby ste ich stlačili, aby ste čo najviac využili svoju nádobu, ale tiež obmedzte vzduchové vrecká.

7. Vložte gumovú podložku Nezabudnite na to! Potom, čo ho necháte odtiecť, položte ho na veko nádoby, pretože vďaka nej bude dokonale hermetický, a preto sa vaše výrobky budú dlho uchovávať.

8. Pripravte soľanku a sirup Pamätáte si naše hrnce s vriacou vodou? Umožnia nám pripraviť soľanku a sirup, ktorý udrží ovocie a zeleninu v pohári. V prípade zeleniny pridajte do svojho litra vody 30 g soli. Ak nemáte kuchynskú váhu, jedná sa o približne 2 polievkové lyžice. Pre vaše ovocie doplňte liter vody 200 g cukru. Nechajte cukor a soľ rozpustiť.

9. Pridajte soľanku a / alebo sirup Nečakajte, až vychladne, naplňte svoju nádobu ovocným sirupom a zastavte 2 cm od okraja, kde je malá čiara. To isté urobte so soľankou zakrytím zeleniny.

10. Vyčistite okraj nádoby Posledným opatrením na zaistenie úplnej sterilizácie konzerv je, aby ste pred zatvorením zaviedli papierovú utierku.

11. Nádoby sterilizujte Ak budete mať šťastie, ste vybavení sterilizátorom určeným špeciálne pre domáce konzervy a jednoducho sa nechajte nechať viesť. Ak to tak nie je, vedzte, že existujú aj iné alternatívy: trik bude veľký hrniec, tlakový hrniec, holandská rúra, tlakový hrniec. Na spodok nádoby položte handričku, aby boli poháre plné a varte až po hrdlo nádoby po dobu 20 až 30 minút. V prípade potreby pridajte vodu a pred odstránením pohárov nechajte vodu prirodzene vychladnúť.

12. Skontrolujte tesnosť pohárov Tu je malý tip, ako zistiť, či sterilizácia pohárov fungovala dobre: ​​odomknite uzatvárací systém na boku. Ak napriek tomu veko zostane prilepené na nádobe, sterilizácia prebehla úspešne a vaše poháre, dokonale hermetické, sa môžu uchovávať po dlhú dobu. V opačnom prípade musíte operáciu zopakovať pomocou novej podložky a nádoby. Nenechajte sa odradiť! Pri plnení nádoby (ani príliš veľa, ani dosť) a tepelnom spracovaní venujte osobitnú pozornosť.

Konzervované potraviny potom môžete skladovať až 6 mesiacov na suchom a chladnom mieste, chránené pred svetlom.