Tipy

Pred / Po: Otvorte byt, aby svetlo nechalo cirkulovať

Pred / Po: Otvorte byt, aby svetlo nechalo cirkulovať

Architektonické trendy sa teraz obracajú na otvorené a vzdušné interiéry, na rozdiel od mnohých malých miestností, ktoré boli veľmi obľúbené v 50. až 80. rokoch 20. storočia. Otvorené kuchyne, obývačky XXL, kúpeľne a spálne kombinované… určite vietor vo svojich plachtách! V tomto trojizbovom byte, ktorý sa nachádza v regióne Lyonnaise, boli majitelia unavení nedostatkom svetla a prevádzkou sa komplikovala konfigurácia ich majetku. Príliš úzke časti a zbytočné priečky! Na prekonfigurovanie rôznych priestorov svojho bytu požiadali agentúru Créateurs d'Intérieurs, ktorá sa špecializuje na renováciu domov, bytov, terás a balkónov. Po práci je metamorfóza významná!

Kuchyňa sa stáva srdcom bytu

pred : Keď architekti agentúry pre dizajnérov interiérov prvýkrát navštívia tento krásny trojizbový byt o výmere 63 m2, objavia teplý, ale mierne preplnený dom. Pochybnosti o malých miestnostiach a mnohých otvorených policiach, ktoré dávajú návštevníkom pocit pretečenia. Vchod do bytu vedie na chodbu, ktorá vedie do kuchyne, spálne a obývacej izby. Jeho viaceré knižnice otvorené od podlahy po strop sa už neobracajú na vlastníkov, ktorí by chceli skryť svoj obsah, aby vyčistili tento priestor a urobili ho atraktívnejším. Ďalším negatívnym bodom je kuchyňa. Malý a uzavretý, s preglejkovým nábytkom a pracovnou doskou na imitáciu kameňa má veľmi výrazný vzhľad z 90. rokov. Okrem zmeny štýlu by si tento pár želal, aby sa stal srdcom bytu ... samostatnou obývacou izbou!

po : Po niekoľkých týždňoch práce sa nehnuteľnosť zmenila úplne inak! Minimalistický vchod, otvorená a vzdušná kuchyňa ... majitelia sa môžu tešiť z tohto nového usporiadania, ktoré teraz umiestňuje kuchyňu do stredu ich životného priestoru. Táto posledná stávka na asociáciu drevo / biela, ktorá sa ideálne vydáva za celú novú dekoráciu. Jeho povrch zahŕňa povrch starej kuchyne a obývacej izby, čo umožnilo inštaláciu veľkého baru, na ktorom si rodina môže užiť jedlo. Jednoduchý a veľmi funkčný, tento nový priestor konečne dýcha!

Obývacia izba XXL

pred : Obývacia izba / jedáleň je útulná, ale pre majiteľov, ktorí majú radi kuchyňu, by rada chcela využiť modernejší a vzdušnejší priestor. Veľká skladovacia jednotka z tmavého dreva v zadnej časti miestnosti doslova „zje“ svetlo a zároveň dáva pocit priestoru.

po : Architekti agentúry Créateurs d'Intérieur sa opäť rozhodli dekompartmentalizáciu otvorením jednej zo spální do kuchyne. Táto veľká izba, ktorú majitelia nevyužili, je ideálna na ubytovanie v obývacej izbe, ako aj v jedálenskom stole. Ďalším vrcholom miestnosti je obrovské okno, ktoré kúpa svetlý priestor! Nová, logickejšia konfigurácia teraz umiestni spálňu do zadnej časti bytu do umiestnenia starej obývačky. Oddeľuje sa od obývacej izby pekným dielňovým delením a má tú výhodu, že umožňuje cirkuláciu svetla z jedného konca na druhý v novej obývacej jedálni. Viac informácií na www.createursdinterieurs.com