Informácie

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere matraca

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere matraca

Pretože vás bude sprevádzať najmenej 3 650 nocí, výber matraca je nevyhnutný! V penovej, latexovej, pružinovej, pružnej alebo pevnej, vyberte si tú, ktorá vám vyhovuje, tu je niekoľko spôsobov, ako nájsť vzácnu perlu!

Nevyberajte náhodný matrac

Penové matrace : Syntetického pôvodu, existujú tri kategórie. Polyéterové peny ponúkajú priemernú hustotu od 16 kg / m3 do 25 kg / m3. Jedná sa často o kvalitné matrace so základným komfortom, preto sa vyhnite kvalitnému dennému podstielke. Druhá kategória sa týka polyuretánových pien s vysokou odolnosťou. S hustotou medzi 30 kg / m3 a 55 kg / m3 sú to kvalitné peny, ktoré umožňujú dobrý komfort. Nakoniec, viskoelastické peny ponúkajú špičkovú technológiu, pretože sú to peny s tvarovou pamäťou, ktoré umožňujú lepšiu distribúciu tlakových bodov tela. Jarné matrace : Biconical Springs sú najobľúbenejšie, pretože sú odolné. Neponúkajú však spánkovú nezávislosť. Technológia vreckovej pružiny spočíva v tom, že každá pružina je vložená do vaku tak, aby bola nezávislá od ostatných. Proces, ktorý poskytuje veľa pohodlia. Nezávislosť je optimálna vo vreckových matracoch. V pamäti peny, rovnako ako v latexe, bude mať nezávislosť na spaní vždy nižšiu kvalitu ako vo vreckových matracoch. Matrace vybavené multispire alebo viacúčelovými pružinami poskytujú jednotnú oporu. Všimnite si, že pri pružinových matracoch, čím vyšší je ich počet, tým viac matrace zaručí dobrú podporu. Latexové matrace : Táto technológia je v priebehu času nedeformovateľná a má tendenciu sa stále viac rozvíjať na trhu posteľnej bielizne. Existuje veľmi málo prírodných latexových matracov, viac sa používa syntetická látka. Latexové matrace ponúkajú dobrú pevnosť a prispôsobujú sa všetkým typom morfológie.

Vyberte si matrac vhodný pre váš typ tela

Morfologické tabuľky : Na výber matraca, ktorý vám vyhovuje, nájdete morfologické tabuľky (index hmotnosti / veľkosti) v obchodoch s posteľnou bielizňou. Všeobecne platí, že čím ľahší je človek, tým mäkší by mal byť matrac. Čím je osoba ťažšia, tým je matrac pevnejší. Hustota a hrúbka matraca : Príliš nízka hustota znamená, že v srdci matraca nie je dostatok materiálu. Vďaka hmotnosti tela, teplu a vlhkosti, ktorá sa evakuovala každú noc, sa nedostatočne hustá matrace rýchlo previsla. Penové a latexové matrace majú priemernú hrúbku medzi 15 a 20 cm. Preferujte veľkú hrúbku, ktorá je zárukou kvalitného plnenia. Pre pružinové matrace, ktorých hrúbka je zvyčajne medzi 20 a 25 cm, vyberte tie, ktoré presahujú 23 cm.

Rozlišujte príjem podpory

Privítanie zodpovedá prvému pocitu. Je spojená s náplňou matraca (vlna, ľan, hodváb). Čím je to bohatšie, tým príjemnejšie a príjemnejšie bude uvítanie. Na druhej strane je oporou srdce matraca. Je spojená s podpornými technológiami, ktoré ju tvoria. Ak je pohostinnosť dôležitá, nezabudnite, že pri výbere podstielky sa musí ako priorita vziať do úvahy podpora.

Aký rozpočet na matrac?

Je ťažké nájsť správny matrac za menej ako 350 EUR, na kvalitný produkt budete musieť staviť na rozpočet v priemere 500 EUR. Ceny môžu u luxusných modelov stúpať až na 900 EUR alebo dokonca až do výšky 2 000 EUR, nie je však potrebné nevyhnutne staviť na takýto rozpočet za veľmi dobrú hodnotu za peniaze.

Nekupujte si matrac bez toho, aby ste to vyskúšali

Toto je zlaté pravidlo. Ľahnite si na chrbát a vnímajte pocity, ktoré vám vaše telo posiela. Nemali by ste pociťovať tlakové body, bolesť, nieto nepríjemné dojmy. Zmerajte pevnosť. Ak sa vám podarí skĺznuť rukou medzi panvu a matrac, je to preto, že je pre vás príliš pevná a ak sa lakte ľahko potopí, je to preto, že to nestačí. Na druhú stranu, ak je rameno otočené nabok, pohodlne sa umiestni na matrac, je to tak, že vám pevnosť vyhovuje. Ak spíte vo dvojiciach, urobte si čas a vyskúšajte matrac spolu. A aby ste zaistili pokojný spánok a slobodu pohybu, stavte na XXL rozmery. Malý tip, dĺžka postele by mala byť najmenej o 15 cm väčšia ako vaša veľkosť a väčšie lôžko zaisťuje pokojnejší spánok. Ak je to možné, vyberte si radšej posteľ 160 cm ako 140 cm.