Komentáre

Náš výber prírodného riadu

Náš výber prírodného riadu

1. Ploché taniere z lagúny z kameniny (sada 6), Alinéa, 35,94 eur. 2. Veľká zázvorová doska z kameniny, Lodge Boutique, 15 eur 3. Malá čisto hnedá doska z kameniny, Chata Boutique, 11,67 EUR 4. Kamenná miska Vezuvio, Fly, 4,50 EUR 5. Dezertné taniere z kameniny Turbolino (sada 6), Delamaison, 21,90 EUR 6. Kamenina z nepravidelného tvaru (sada 4 ks) Palette, Delamaison, 31,90 eur 7. Džbán kameniny, Formelab, od 39 eur 8. Výroba džbán kameniny, Delamaison, 16,90 eur 9. Färgrik 18-dielna kameninová súprava, Ikea, 25,99 eur 10. Valkura kamenina bo sada 2), Am.Pm, 39 EUR

Čo je pieskovec?

Kamenina nie je nikto iný ako keramika, ktorá sa po porceláne najčastejšie používa, je veľmi tvrdá a odolná vďaka svojmu páleniu pri veľmi vysokej teplote (nad 1200 ° C). Prírodný materiál po varení ponúka celkom neutrálne farby, ako je hnedá alebo sivá viac či menej tmavá na rozdiel od terakoty viac v odtieňoch červenej. Pri stole sa pieskovec javí ako spojenec pre svoju odolnosť, ale aj pre svoj prirodzený vzhľad a jeho krásnu farbu, ktorá sama osebe postačuje. Dizajnéri neváhajú zdôrazniť svoju prirodzenú stránku tým, že navrhujú jednoduché a rafinované vzory, niekedy nepravidelné, ktoré zdôrazňujú remeselnú prácu špecifickú pre keramiku. Nájdete tu aj ručne vyrábané modely, ktoré dodajú vášmu stolu dekoráciu ešte viac.

Správne farebné kombinácie

Čím dlhšie kamenina zostáva v prirodzenej farbe získanej po varení, tým je výsledok úspešnejší. Pre elegantný stôl si môžete zvoliť hnedú alebo svetlosivú farbu, ktorú budete ľahko kombinovať so stolnou bielizňou. Ak chcete získať viac znakov, uprednostnite tmavšie farby, ale potom nezabudnite do príslušenstva priniesť jemnejšie dotyky, aby ste vyniesli riad. Tiež si uvedomte, že pieskovec je niekedy po varení ozdobený, čo vám umožňuje pridať ďalšiu farbu. V tomto prípade bude správna kombinácia so zelenou alebo modrou farbou, ktorá bude dokonale ladiť s pôvodným odtieňom pieskovca bez narušenia jeho prirodzeného vzhľadu.