Tipy

Ktoré akvárium zvoliť na začatie?

Ktoré akvárium zvoliť na začatie?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hobby akvária sú koníčky prístupné všetkým, ktoré si stále vyžadujú určité základné základy pre pohodu vašich rýb. Pôsobia v obmedzenom prostredí, ktoré musí byť dobre umiestnené a pravidelne udržiavané, aby poskytovali svojim obyvateľom maximálny komfort! Olivier Kenaip, vedúci Aquaristic Service v Truffaut a autor mnohých prác o umelých vodných prostrediach, nám dnes prináša všetky svoje odborné znalosti v tejto oblasti.

: Ako si zvoliť veľkosť prvého akvária?

Olivier Kenaip : V prvom rade vždy odporúčam nevyberať si akvárium, ktoré je príliš malé! Čím menej vody obsahuje, tým zložitejšia je bakteriálna rovnováha. Baktérie, ktoré sú nevyhnutné pre pohodu rýb, je preto potrebné vo vašom akváriu spočítať najmenej 30 l objemu vody, aby sa ľahšie udržiavala alebo aby sa uprednostnili súpravy vybavené nadmernými filtrami. Pretože okrem boja s rybami, ktoré sú výnimkou z pravidla, sú ryby - a najmä zlatá rybka, tak obľúbené u detí - veľkými znečisťovateľmi!

: Kam umiestniť akvárium v ​​dome?

Olivier Kenaip : Na rozdiel od všeobecného presvedčenia by akvárium nikdy nemalo byť umiestnené v blízkosti okna alebo blízko zdroja tepla (elektrické kúrenie, ohnisko atď.). Najjednoduchší spôsob je umiestniť akvárium na kus nábytku ďaleko od prievanu a denného svetla, ktorý má tendenciu uprednostňovať množenie rias a planktónu. Je však dôležité, aby bol váš objem vody umelo osvetlený medzi 8 a 10 hodinami denne: preto musíte nad akváriom umiestniť vhodné osvetlenie.

: Aké základné príslušenstvo je potrebné začať?

Olivier Kenaip : Okrem bazéna musíte mať dobrý filter, bubbler a osvetlenie. Akvarista nie je absolútne elitár: po prvom nákupe je mesačný rozpočet iba pár eur! Je skutočne potrebné dodávať elektrinu (na osvetlenie, filter a bublajač), jedlo a čistiace prostriedky, ktoré zostávajú pomerne cenovo dostupné. Cena akvária od 40 €, keď je na promo akcii, môže každý nájsť to, čo hľadá, a nádrž, ktorá bude zodpovedať ich želaniam, či už ide o veľkosť alebo dizajn.

: Dávate prednosť sladkej alebo morskej vode?

Olivier Kenaip : Na začiatok odporúčam radšej sladkovodnú nádrž. Nemyslite si však, že morský ekosystém je ťažké udržiavať, pretože to zďaleka nie je pravda! Ak chcete vytvoriť morskú vodu, jednoducho pridajte do demineralizovanej vody špeciálnu soľ. Ak máte veľké akvárium, neváhajte sa vybaviť jednotkou osmózy: je to kazeta, ktorá sa pripevní na kohútik na demineralizáciu tečúcej vody. Ak je váš bazén malý, môžete si morskú vodu kúpiť priamo z vášho domáceho maznáčika!Komentáre:

 1. Farleigh

  Aká kuriózna téma

 2. Gokinos

  the message Competent :), cognitively ...

 3. Elisha

  Dobre, tá studňa sa končí.

 4. Zulukora

  Máte určite pravdu. V ňom niečo je a je to vynikajúca myšlienka. Podporím ťa.

 5. Yozshugul

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru pripúšťate chybu. Môžem to dokázať.

 6. Brutus

  Momentálne sa nemôžem zúčastniť diskusie - som veľmi zaneprázdnený. Budem slobodný - určite vyjadrím svoj názor.Napíšte správu