Užitočný

Ako ekologicky šetriť vašu záhradu?

Ako ekologicky šetriť vašu záhradu?

Plevelenie záhrady je často nevďačná a únavná úloha, ktorá je dosť škodlivá pre životné prostredie. Existujú však ekologické a ekonomické riešenia na odstránenie buriny. Objavte dobré nápady konzultanta pre ekologické krajiny Béatrice Bourgery. Rozhovor Caroline Delmanovej

Ako odstrániť burinu na terase alebo v uličke?

Na povrchu, kde nie sú žiadne rastliny, ktoré si chcete nechať, môžete použiť vriacu vodu. Mimoriadne efektívny! Napríklad po uvarení zeleniny vypite kuchynskú vodu na burine na terase. Je to radikálne.

Ako zabrániť invázii burín na povrch, ktorý má byť kvetovaný?

Dobrým riešením v zime je pokryť povrch lepenkovou plachtou. Zbavená svetla, Zem nedá rastliny. Vďaka množstvu pohárov pôdy sa pôda stane voľnejšou, a preto bude ľahšie pracovať, keď bude správny čas.

Ako zabrániť výskytu burín na vysadenom masíve?

Mulčovanie sa zdá byť najlepšou možnosťou. Získajte kôru a zarovnajte s ňou podlahu. Uvedomte si, že na mulčovanie nie je potrebné tráviť šťastie. Dodávatelia záhradného centra vám vďaka odpadu môžu zabezpečiť potrebné vybavenie. Môžete sa tiež odvolať na veľkoobchodníkov. Za približne 30 eur môžete získať tonu mulča. Ale nebojte sa, tona objemu nie je tak veľká a je predovšetkým hospodárna! Ak sú buriny naozaj odolné, pred mulčovaním položte kartón na zem. Neprítomnosť svetla zabraňuje rastu buriny.

Ako odstrániť burinu z trávnika?

Po prvé, trávnik nevyhnutne má burinu. Je to rozmanitosť prírody. Napríklad anglický trávnik je trochu neprirodzený. Ak je však ich príliš veľa, môžu sa extrahovať. Na tento účel existuje veľa manuálnych nástrojov. Myslíme napríklad na koreňový extraktor Gardeny. Nie je potrebné sa ohýbať, rýchle točenie o 180 stupňov a burinu vylúčime tlakom. Rýchlo a efektívne! Nakoniec, aby sme zabránili ich rastu, nesekáme trávnik príliš krátky, pretože to je svetlo, ktoré podporuje rast. Pre viac informácií navštívte Jardin Rêve