Tipy

Ako som prežil svoju prácu? Krok 4: zachráňte pár

Ako som prežil svoju prácu? Krok 4: zachráňte pár

Pár psychológie na dokončenie tejto série „Ako som prežil svoju prácu“! Rekonštrukcia rýmuje vzrušenie, ale aj napätie. Morálna a fyzická únava, oneskorenie, nepredvídané udalosti, naliehavé rozhodnutia, ktoré sa majú prijať hneď teraz ... okamžite prispievajú k určitým sporom medzi manželmi. Ale nepropadajte panike, je možné objaviť sa bez úhony a ešte silnejší (je to krásne ako Celine Dion). Keď som opustil stavenisko dlhšie ako dva mesiace a žil som s rodinou na mieste, viem o čom to hovorím! Každodenný život sa obrátil hore nohami, príliš nadšené deti, stresovaní rodičia ... To všetko vedie k vytváraniu iskier v páre! Choďte na chmeľ, pomocou vákuového vysávača prenasledujeme zlé vibrácie, nezhody a iné drobné bitky a pamätáme si, že my dvaja hrajeme v rovnakom tíme ... A že po rekonštrukcii prízemia bude skutočne horúco ! Tu sú moje tri najlepšie tipy, ktoré by vás mohli počas práce zachrániť!

Dekomprimujte na maximum

Vdýchnite, vydýchnite ... Všetko je pod kontrolou! Aspoň o tom som sa snažil hovoriť každý deň! V opačnom prípade by bol stres práce lepší z rodinnej nálady! Za normálnych okolností je prepustenie pre mňa dosť abstraktným pojmom, ale s domácimi úlohami som sa prinútil ustúpiť a premýšľať o niečom inom. Rýchlo sa ukázalo, že pre dobro komunity je potrebné dekomprimovať. Po vzájomnej dohode s manželom sme vytvorili malé pravidlá v tom zmysle, že vám odporúčam postupovať: nehovorte o stolovej práci, vyvarujte sa hnevom, keď sa vrátite z práce domov a ste unavení. , plánujte výlety pre milovníkov (pretože nie sme iba správcovia stránok) a cez víkendy choďte a vymieňajte naše nápady ako rodina.

Vonkajšia večera ako pár, nič ako prestávka počas prác!

Nájdite kompromisy

V páre dva protagonisti nemusia nevyhnutne mať rovnaký vkus, rovnaké túžby. Ale pokiaľ majú rovnaké projekty, funguje to (napríklad pracovný projekt!). Pokiaľ ide o zvyšok, v určitom okamihu sa to môže skutočne zaseknúť ... Musíte byť dôvtipný pri rokovaniach, aby každý našiel niečo, čo získa! Priznávam, že mám šťastie, že mám manžela, ktorý má chuť na dekoráciu ... keďže máme to isté! Haha! Rýchlo sme sa dohodli na usporiadaní nového prízemia a na všeobecnom štýle (farby obrazov, nábytok, doplnky atď.). Stále som však musel bojovať v určitých bodoch, ktoré boli blízko môjho srdca a ktoré nedodržal vôbec. Príklad? Môj luxusný koberec Berber, ktorý by som sa nevzdal za nič na svete! Nakoniec povedal „áno“ pod podmienkou, že dokáže pripevniť geekový termostat pripojený k svojmu smartfónu na stenu ... Dohoda bola prijatá!

Deco otázka, kompromisy umožňujú uspokojiť všetkých a udržať si dobrú náladu v páre!

Počúvanie ostatných

Jedna posledná rada, ako dobre prežiť toto obdobie výstavby, s radosťou a radosťou ... Pokúste sa čo najviac počúvať svojho partnera. Každý zažije prácu doma iným spôsobom. Pokiaľ ide o mňa, veľmi som sa obával rozpočtového aspektu a praktickej stránky každodenného života. Zatiaľ čo môj manžel bol zdôrazňovaný vývojom stránky a kvalitou služieb. Stačí povedať, že by to mohlo spôsobiť iskru, pretože sme si vždy navzájom nerozumeli a naše príslušné reakcie nás niekedy nechali ... pochybné. Je to otázka charakteru, celkom jednoducho as odstupom času si hovorím, že sa dobre dopĺňame. Nakoniec, aby ste mohli žiť vaše renovačné práce čo najpriaznivejšie, musíte vedieť, ako sa o seba občas starať, často robiť kompromisy, akceptovať, že nemáte rovnaké obavy a dôverujete si. Zistil som, že môj manžel je v niektorých bodoch obzvlášť pochmúrny, a nemohol som mu pomôcť povedať: „Ale napriek tomu to nepreukazuje, preháňate!“. To, čo zobral veľmi zle, pretože pre neho bolo dôležité (a mal pravdu, obklady toaliet neboli správne položené)! Rovnako ako ma rýchlo prestal hovoriť: „Neprepadajte panike, máme rozpočtovú otázku!“, Pretože ma to obťažovalo (zvlášť preto, že náš bankový účet bol viac ako XS ako XL!) ,

Na stavenisku nemusíme mať nevyhnutne rovnaké priority ako náš manžel ... a musíme to rešpektovať! Nakoniec, práca je dobrý spôsob, ako otestovať silu vášho páru, však? V mojom prípade vás ubezpečujem, že všetko skončilo dobre. Je pravda, že došlo k určitému napätiu, sme však radi, že sme mohli tento projekt obnovy spoločne dokončiť, že na všetky malé nepríjemnosti sa rýchlo zabudlo! Nechávam ťa, mám na výber vstupnú halu formou bufetu (stále uprednostňujem dekoráciu pred škrupinou, buďme úprimní)!