Tipy

Výukový program pre deti: transformácia kamienkov na ovocie a zeleninu

Výukový program pre deti: transformácia kamienkov na ovocie a zeleninu

Ak chcete, aby vaše deti boli obsadené, ponúkame vám veľmi jednoduché riešenie, ktoré urobíte sami, a to vás bude stáť trikrát nič: oblátky natreté ovocím a zeleninou na doplnenie jedálnička. Najprv si vaše deti zamilujú výber kamienkov pri mori alebo rieke, ktoré sa dajú doučovať. Potom prichádza druhá fáza, najpútavejšia: lakovňa, ktorá ich premení na ovocie a zeleninu! Potom vaše deti neodolajú potešeniu z ich servírovania na tanieri na ochutnávku v ich malej kuchyni. Tento kutil je vhodný pre všetkých loustikov od 4-5 rokov, takže neváhajte!

Materiál

- Kamienky podľa vášho výberu - Akrylové farby - Malá misa s vodou - Niekoľko štetcov - Mastná ceruzka alebo jemná čierna plsť - Lak - Umyvadlo alebo veľká misa - Látka

Rozpočet: menej ako 10 EUR Trvanie: 1 hodina

Fázy

1. Začnime výberom kamienkov: kamienky musia byť hladké, aby sa dali ľahko natrieť. Nemusia však byť ploché, pretože malá hrúbka môže priniesť vášmu ovociu a zelenine viac realizmu.

2. Vybraté kamene očistite vodou a mydlom.

3. Rovnako ako my, aj tu môžete netrpezlivým deťom zveriť úlohu sušenia kamienkov handrou. Inak na slnku na pár minút to tiež funguje veľmi dobre!

4. Pomocou mastiacej ceruzky sledujte podrobnosti o svojom ovocí a zelenine skôr, ako začnete maľovať. Niekoľko malých listov na jahodách alebo paradajkách, strukoch hrachu ...

5. Malý tip: ceruzka musí byť dostatočne hrubá, aby bola viditeľná na kamienkoch, ale môžete tiež použiť jemné čierne plstené pero, ktoré zostane diskrétne, aj keď sú kamienky pokryté farbou.

6. Je čas maľovať okruhliaky akrylom, ktorý ich dokonale kryje a nebojí sa vody. Neváhajte zmiešať farby a odtiene odtieňov niekoľkými kvapkami vody.

7. Aby vaše ovocie a zelenina boli realistickejšie, vyleštite detaily. Prečo napríklad neprilepiť mini pobočku na chrbát hrušky pomocou maskovacej pásky, aby sa vytvoril chvost?

8. Keď je farba suchá, je čas na posledný tvorivý krok: nalakovanie ovocia a zeleniny, aby boli ešte lesklejšie ... a chutný!

9. Výborne, je koniec! Zostáva len nechať lak zaschnúť, aby ho vaše deti mohli integrovať do jedálničky.

Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie vašich kamienkových jedál prostredníctvom našej stránky Facebook a nájdite ďalšie nápady na našom Pintereste!