Užitočný

Pred / po: vytvorenie bytu pod strechou Paríža

Pred / po: vytvorenie bytu pod strechou Paríža

Úprava šikmých priestorov nie je vždy jednoduchá: atypická architektúra, nízka výška stropu a nepředvídateľné objemy vyžadujú premenu zručnosti a vynaliezavosti na príjemné bývanie! Mladý parížsky pár, majiteľ piatich servisných miestností umiestnených pod strechou haussmannovskej budovy, sníval o ich zjednotení do jediného bytu: túto delikátnu misiu zveril architektonickej agentúre Taloni + Barret, špecializujúca sa na renováciu mestských interiérov. Po dôkladnej štúdii miesta a vytvorení 3D projektu boli Lily Taloni a Sébastien Barret schopní realizovať tento projekt ako žiadny iný: vysvetlenia na obrázkoch.

Päť spální pre jedinečný obytný priestor

pred : Mladý pár mal dobrý nápad kúpiť si všetky servisné miestnosti, bežne nazývané „služobné izby“, nachádzajúce sa v najvyššom poschodí budovy vo východnej Paríži. Jeho projekt? Spojte všetky tieto malé obytné priestory do jedného bytu! Zámer je ambiciózny, ale nie nedosiahnuteľný. Majitelia zverili lokalitu agentúre pre dizajn interiéru Taloni + Barret, ktorá okamžite zohľadňuje rozmanité možnosti, ktoré tieto priestory ponúkajú. Budeme to samozrejme musieť prispôsobiť, avšak budúci byt bude mať výhodu, že je jedinečný a veľmi funkčný.po : Po dokončení prác nie je možné si predstaviť, že tento podkrovný byt sa v skutočnosti skladá zo starých servisných miestností! Lily Taloni a Sébastien Barret vykonali veľké množstvo izolačných prác a spočiatku pripevnili nástenný izolátor pokrytý panelmi BA13. Staré okná boli nahradené systémom Velux® s diskrétnym dizajnom. Architekti sa rozhodli ponechať väčšinu starých lúčov, priniesť postavu do tohto nového priestoru. Jednoducho maľované bielou farbou prikývnu na minulosť miesta. Elektrická energia a inštalatérstvo tiež profitovali z úplnej rekonštrukcie s cieľom splniť platné normy a prispôsobiť sa novému usporiadaniu bytu.

Výzdoba kombinujúca šarm a moderný dizajn

pred : izby bývalej slúžky boli viac-menej dobre udržiavané ich predchádzajúcimi majiteľmi. Niektoré z nich boli izolované a ťažia z elektrickej energie a tečúcej vody, zatiaľ čo iné boli už roky opustené.po : Architekti agentúry Taloni + Barret úspešne splnili výzvu harmonizácie priestorov, čo dáva ilúziu veľkého duplexného bytu. Predovšetkým bolo potrebné prelomiť lineárny aspekt, ktorý tvoria spálne v rade, a teda myšlienku integrácie posuvných drevených dverí na oddelenie rodičovskej spálne od kancelárskych priestorov. Tento vchod orámovaný dvoma nástennými svietnikmi, prehliadnutými niekoľkými strešnými oknami, vnáša do miestnosti divadelný aspekt, ktorý návštevníkom odhalí prekvapenie. Tieto sa konali v jednej z najviac degradovaných servisných miestností; Jeho obnova si vyžadovala titanickú prácu vrátane zmeny lúčov, pri ktorých hrozilo zrútenie. Spací priestor je teraz svetlý a veľmi funkčný vďaka svojmu početnému skladovaniu na mieru pod svahom. Pokiaľ ide o kuchyňu, teraz predstavuje kúzlo bytu s tradičným nábytkom a peknou modrou cementovou podlahou. Pokračuje kúpeľňou vyzdobenou v podobných odtieňoch a vytvára vizuálnu jednotu v interiéri. Viac informácií na www.talonibarret.com