Komentáre

Vonkajšie šnúry na osvetlenie záhrady

Vonkajšie šnúry na osvetlenie záhrady

Zaostrené na rozprávkové svetláČasto záhradné dekorácie sa obmedzuje na nákup stola, niekoľkých stoličiek a jedného alebo dvoch ležadiel na opaľovanie. Prinášajú však dekoratívny nádych (a tiež obmedzujú riziko pádu, keď je tma),nočné osvetlenie je prvok, ktorý nemožno prehliadať vonku.

Toto je miesto, kde vonkajšie svetelné girlandy, Naozaj ozdobné doplnky majú veľa výhod, pretože sú:

 • Jednoduchá inštalácia;
 • Veľmi cenovo dostupný (modely základných vonkajších svetiel sú komerčne dostupné od 10 eur);
 • Ideálne na vytváranie rôznych atmosfér vo vašej záhrade v mihnutia oka: vidiek, krčmy, romantiky ... všetky chute sú povolené.
 • K dispozícii vo veľmi širokom výbere tvarov (od klasických po najoriginálnejšie) a farieb (hladké, farebné, viacfarebné).
   

Ako si vybrať záhradné girlandy?Ak chcete rozsvieti svoju záhradu s pekné vonkajšie svetelné girlandy, nezabudnite, že pri nákupe je potrebné zohľadniť rôzne parametre, aby ste sa uistili, že ste sa rozhodli správne. Najmä na úrovni:

 • Farba žiaroviek záhradných girlandov. Zrejme to záleží na atmosfére, ktorú chcete v tme vytvoriť. Svetlé farby alebo viac tlmené, obyčajné žiarovky alebo viacfarebná girlanda ... sa rozhodujete podľa svojich predstáv.
 • Dĺžka svetelného veniec, zvoliť si podľa jeho umiestnenia a usporiadania vo vašej záhrade.
 • Typ osvetlenia: halogénové žiarovky pre silné osvetlenie alebo LED žiarovky pre mäkšie svetlo? Vedieť, že technológia LED je známa svojou ľahkou implementáciou, jej neporovnateľnou životnosťou proti halogénovým žiarovkám, a najmä jej nízkou spotrebou energie (veľmi zaujímavá pre vaše účty za elektrinu, najmä ak chcete využiť výhody vaša záhrada v nočnom režime). Existujú tiež solárne vonkajšie strunové svetlá, ktoré sa nabíjajú 100% prírodným a ekologickým spôsobom vďaka slnečnej energii a ktoré sa začínajú automaticky za súmraku.

poznámka: aj keď to má zmysel, vždy si vyberte svetelné girlandy, ktoré sú určené pre osvetlenie záhrady. Sú často odolnejšie a predovšetkým nepremokavé: preto ich môžete nechať na záhrade, aj keď prší.
 

Ako mať vo svojej záhrade vonkajšie svetelné girlandy?Zapamätajte si toto: pokiaľ sa nerozhodnete pre lavinu záhradné svetelné girlandy, nikdy nebude ponúkať dostatočne silné osvetlenie, aby sa dalo považovať za priame osvetlenie. Ide teda o sekundárne osvetlenie, ideálne pre vytvorenie atmosféry alebo zvýraznenie určitých oblastí vašej záhrady.

Môžete tak usporiadať svetelné girlandy:

 • V uličke to jemne označte;
 • Okolo stromu, zvinuté, aby mu dalo objem a vytvorilo pekné nepriame osvetlenie;
 • Na terase okrem nástenných svietidiel osvetľuje jedálenský kút;
 • Na plote v režime dekorácie.

Neváhajte doplniť toto osvetlenie o ďalšie zdrojenepriame vonkajšie osvetlenie, ako sú sviečky, olejové lampy, svietidlá, bambusové záhradné baterky atď.