Ostatné

Je hliník ideálnym materiálom pre vaše stolárske práce?

Je hliník ideálnym materiálom pre vaše stolárske práce?

Hliník sa používa aj na výroba vozidiel iba vo vašej kuchyni vo forme baliacich fólií alebo tenkých plechov ktoré sa používajú napríklad na navrhovanie plechoviek.

Obzvlášť dobre sa hodí pre potravinársky sektor kvôli svojej chemickej stabilite. Je tiež rozmaznávaný v oblasti stavebníctva, pretože vďaka svojej ťažnosti umožňuje trvalé, ekologické a personalizované práce. Skôr nie je známe širokej verejnosti, niektoré z nich predstavíme hliníkové stolárske úspechy a uviesť jeho výhody oproti iným materiálom.

Aké druhy stolárstva ovplyvňuje hliník?

Hliník je považovaný za materiál budúcnosti. V posledných rokoch veľmi vyhľadávaný veľká šialenstvo medzi architektmi ktorí môžu vyjadriť svoju kreativitu bez prílišných obmedzení. Vidíme teda vzhľad veľkých zasklených hliníkových fasád. Výzvou do budúcnosti je však zvýšenie existujúcich štruktúr na zvládnutie bytovej krízy. V nasledujúcich rokoch bude hrať hliník svojou ľahkosťou, schopnosťou odolávať klimatickým rizikám.

Ale za týmito gigantickými stavbami Hliník sa používa pri stavbe súkromných domov.

windows hliník sú tiež najobľúbenejší stolársky priemysel. Odhaduje sa dnes, že vo Francúzsku je jedno okno v 4 vyrobené z hliníka a tento trend každý rok prudko rastie. Potom postupujte podľa verandy, vstupné dvere a posuvné dvere.

Záujem tohto materiálu spočíva v jeho schopnosti vyrobiť ho na mieru, prispôsobiť sa veľkým obytným priestorom. V tomto sektore pracuje niekoľko subjektov, najmä Sapa Building Sytem, ​​ktoré je jedným z poprední dodávatelia pre profesionálov z oblasti hliníka (architekti, výrobcovia tesárov a inštalatéri) tým, že ich ponúknu rôzne rady výrobkov, personalizované poradenstvo a obrábacie stroje.

Pre výrobcu hliníkových stolárskych výrobkov na zákazku môžeme uviesť rozsahy, ktoré sú ponúkané profesionálom: od rozsahu okná a francúzske dvere hliník spojený s vnútornými alebo vonkajšími žalúziami, prechádzajúcimi posuvné dvere na terasu v dvojitom zasklení s technológiami tepelného lámania pre väčšiu zvukovú a tepelnú izoláciu, až po komfortné riešenia pre verandy a pergoly hliník alebo zmiešaný materiál drevo-hliník.

5 neznámych vlastností, vďaka ktorým je hliník neuveriteľným materiálom

Je pravda, že keď máme projekt na výstavbu nového domu, výber stavebných materiálov nie je fixný. Tehly, pórobetón, drevo, kov sú všetky riešenia, ktoré sa prispôsobia vašej stavbe. Budeme študovať jednu z nich: hliník, Medzi odborníkmi v stavebníctve a jednotlivcami sa to jednoznačne zvyšuje, rozumieme dôvodom.

Ľahké a upokojujúce, čelí klimatickým rizikám

S hustotou 2,7 g / cm3 je hliníkjeden z najľahších kovov momentálne nachádzajú na stavebnom trhu. V porovnaní s inými kovmi, ako je oceľ, meď, zinok alebo olovo, je jeho hustota znížená najmenej o tretinu. Je to však a pevný materiál sú schopné vydržať aj tie najextrémnejšie podmienky. V skutočnosti naň dážď a vzduch nemajú žiadny vplyv. Je veľmi odolný proti ohňu a dokonale sa prispôsobuje nízkym teplotám. Táto vodotesnosť a stabilita sa overujú najmä pri inštalácii hliníkových verand a bioklimatická pergola.

Hliník: materiál, ktorý sa nebojí korózie

Rez na železo a oceľ je bezpochyby najznámejší typ korózie. Tento jav je dôsledkom chemickej reakcie oxidačného činidla na materiáli. Zmena posledne menovaného spôsobuje koróziu, ktorá má niekoľko foriem v závislosti od kovu.

Hliník v kontakte s kyslíkom prítomným vo vzduchu získava a ochranná vrstva oxidu, ktorá dokonale odoláva korózii, Ako dôkaz, architektúry staršie ako storočie sú dodnes nedotknuté. To však nevylučuje jeho údržbu a aplikáciu povrchových úprav, ako je lakovanie, maľovanie alebo eloxovanie, aby sa okrem prírodných vlastností zaručil výnimočný stav ochrany a životnosti.

Možné rôzne farby a povrchové úpravy

Rôzne farby v procese eloxovanie a práškové poťahovanie sú ponúkané. Čokoľvek chcete dať svojmu hliníkovému stolárstvu, svetlé farby, pastelové farby, takmer všetky farby sú možné s povrchovou úpravou navzájom rôznou (matná, lesklá, textúrovaná, saténová atď.). Tento materiál sa tak môže dokonale prispôsobiť vnútornému a vonkajšiemu prostrediu a umožňuje neuveriteľný stupeň personalizácie.

Táto vlastná výrobná kapacita je predmetom veľkého dopytu hliník profesionáli (konštrukčná kancelária, stolár, stolárska dielňa na mieru).

Recyklovateľný a ekonomický: ekologický materiál

Veľkou pevnosťou hliníka je jeho recyklovateľnosť. V skutočnosti je hliník 100% recyklovateľný, bez zmeny jeho kvality. Recyklácia hliníka tak šetrí prírodné zdroje a dosahuje úspory energie. Mali by ste vedieť, že výroba sekundárneho hliníka vyžaduje až O 95% menej energie v porovnaní s jeho primárnou výrobou a súčasne znižuje emisie CO2. Preto je tento materiál ekologický, takmer nekonečne recyklovateľný. Predpokladá sa, že 75% hliníka v obehu dnes pochádza z minulého storočia.© Hurtadodiaz

Neuveriteľná odrazivosť: až o 20% viac svetla

Hliník je často preferovaný pre posuvné okná a okná. Jeho tuhé a tenké profily umožňujú lepšie prenikanie svetla do vášho domu. V porovnaní s tradičnejšími materiálmi je potrebný približne 15 až 20% nárast jasu.

Ľahko sa obrába, pracuje a montuje

Ako sme uviedli v úvode, jej sila spočíva v jeho schopnosti integrovať sa do rôznych aspektov modernej ekonomiky. Vysvetľuje to jej tvárnosť a jej tvárnosť extrémne.

Preto je možné ho prinútiť prijať rôzne tvary, čo vám umožní čo najviac prispôsobiť vaše projekty. Jeho ľahkosť navyše uľahčuje manipuláciu, najmä pri veľkých projektoch. Napokon, pokiaľ ide o sektor renovácie, pokiaľ ide o výmenu časti alebo otvoru, hliník je zvýhodnený svojou kapacitou vyrábať na mieru.