Informácie

Výukový program: melón piñata na rozjasnenie leta

Výukový program: melón piñata na rozjasnenie leta

Leto je čas na detské hry, večierky a vonkajšie recepcie. Melounový piñata je dobrý spôsob, ako do svojej obývačky, na terasu alebo do záhrady priniesť dotyk radostnej dekorácie. A ak ho naplníte ako mexická tradícia konfiet a cukroviniek a deti vystrčíte palicami, stane sa zábavnou animáciou a skončí párty vo veľkom štýle!

Materiál

- záchranný kartón (alebo kartónové fólie hrubé 2 mm a šírky najmenej 80 cm, ktoré nájdete v obchodoch pre domácich majstrov) - nožnice, nožnice, kraftové pásky (ak používate klasická škótska páska, neskôr bude pre vás ťažké zafixovať svoje vrúbkované papierové pásy) - pravítko, uhlomer, kompas - krepový papier (červený, biely, zelený) - hrubý čierny papier - lepidlo na biely papier (ktorá sa po zaschnutí stane priesvitnou), povraz s motívom štetca - rezacia podložka

Rozpočet: menej ako 10 EUR Trvanie: 1 hodina

Fázy

1. Začnite sledovaním prvkov na kartóne. Môžete použiť model uvedený nižšie alebo prispôsobiť merania veľkosti poľa, ktoré máte. Pomocou kompasu a uhlomeru vytvorte veľmi symetrické prvky, ktoré sa dokonale zmestia.2. Rezajte všetky kusy nožom a pre zaoblenú časť použite nožnice.3. Odrežte veľké kúsky kraftovej lepiacej pásky a použite ich na pripevnenie dna piñaty a okrajov. Zostavte tiež zakrivenú časť a podľa potreby upravte jej dĺžku pomocou nožníc.

4. Vyvŕtajte otvor v zaoblenej hornej časti (v čom bude „koža“ melónu) a do nej vsuňte šnúru. Po dokončení sa piñata pozastaví. Zaveste reťazec na kúsok kartónu, dreva alebo nejakého malého plochého predmetu, ktorý zostane na mieste po zavesení melónu.

5. Ak organizujete párty s deťmi, je čas naplniť piñata konfetami, čokoládami a malými cukrovinkami, pokiaľ možno zabalenými, pretože počas hry padnú na zem. Ak chcete urobiť melón iba ako dekoráciu , prejdite priamo na ďalší krok!

6. Zatvorte piñata ťuknutím na hornú časť. Posilnite okraje hlasitosti tak, aby bol pevný, ale bez preháňania, aby sa príliš nekomplikovala úloha hráčov, ktorí prídu zbúrať melón pomocou paličiek!

7. Pripravte si prúžky krepového papiera: rolky nakrájajte na 4 cm rezy. Tieto sú vrúbkované nožnicami na 2,5 až 3 cm. Existujú špeciálne nožnice s viacerými čepeľami, ktoré vám ušetria drahocenný čas, ale pri bežných nožniciach je to celkom možné! Prednostne ovíjajte prúžky strapcov, ktoré sa postupne vyrábajú, do šrotu kartónu, aby sa zabránilo ich zamotaniu a roztrhnutiu.

8. Potom prúžky naneste papierovým lepidlom. V závislosti od oblastí, ktoré sa majú prilepiť, môžete použiť koniec skúmavky priamo alebo pomocou štetca rozprestrieť lepidlo.9. Začnite na špičke melónu červenou krepou a postupne sa prepracujte až k širšej časti. Lepidlo rýchlo zaschne a nie je potrebné ho nechať na ďalší postup. Ak je to vhodné, prepnite na biely a potom zelený krep, aby ste simulovali šupku melónu.

10. Akonáhle je telo melónu hotové, je čas prejsť na záverečné úpravy! Prehrabajte strapce trochu tak, že ich budete prechádzať rukou, aby ste menej zamrzli. Semená vystrihnite z čierneho kartónu a po jednom ich nalepte, aby ste ešte viac realizovali ich rozmiestnenie po všetkých stranách piñaty.

Vaša melónová piñata je hotová. Jediné, čo musíte urobiť, je zavesiť ho podľa vášho výberu, na miesto, kde budú mať deti priestor na hranie a vyradia všetko pomocou palice na prístup k slávnym sladkostiam, alebo naopak veľmi vysoko, mimo dosahu, ak chcem, aby si to nechal dlho rozjasniť svoje leto!Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie vašich piñatov na našej stránke Facebook a nájdite ďalšie nápady na našej Pintereste!