Tipy

6 babičiek tipy na čistenie zrkadiel

6 babičiek tipy na čistenie zrkadiel

Po prvé: prach pred čistením

Pred odmotaním výrobkov pre domácnosť očistite zrkadlá vo vašom dome je dôležitý krok: poprášenie. Čistenie zaprášeného zrkadla naozaj neznamená veľa.

Takže poďme na suchú handričku (ak je to možné) z mikrovlákna na celý povrch zrkadla, aby ste odstránili prchavý prach.
 

Tip č. 1: vyčistite zrkadlo citrónom

Prvá zázračná ingrediencia pre vyčistite zrkadlo bez zakúpenia komerčne dostupných domácich chemikálií je ... vo vašej kuchyni! Ak chcete, aby vaše zrkadlá vyzerali ako nové, z citrusovej misky si vyberte citrón a nakrájajte ho na polovicu. Potom navlhčite handričku z ovocia a potom si zrkadlo navlhčite vlhkou handrou. Nakoniec povrch utrite suchou handrou. Tam idete, vaše zrkadlo už žiarivo svieti a je to všetko čisté!
 

Tip č. 2: žiarite zrkadlom s Meudonovou bielou

Druhý čarovný produkt pre bez námahy vyčistite zrkadlo nachádza sa hlavne v ekologických obchodoch (alebo organických oddeleniach supermarketov) a stojí okolo 3 eur za jar: je to Blanc de Meudon, tiež známy ako Blanc de Toulouse, Blanc de Troyes, Blanc de Champagne , biely marl alebo krieda biela, veľmi účinný ekologický detergent dobre známym babám, ktoré ho používajú po celé desaťročia v celom dome.

Čarovný recept na čistenie zrkadiel týmto bielym práškom? 250 gramov bieleho zmesi Meudon sa pridalo do 1/2 pohára mydla (vo forme vločiek). Všetko zmiešajte v nádobe naplnenej horúcou vodou a potom odrite zrkadlo získanou pastou. Wow efekt zaručený po opláchnutí a uschnutí zrkadla!
 

Tip 3: Vyčistite zrkadlo novinami

Ak chcete mať doma doma veľmi čisté zrkadlá, vezmite si reflex a nikdy nevyhadzujte svoje staré noviny! Na to, aby ste zrkadlo ľahko vyčistili, môžete napustiť niekoľko pokrčených strán čistiacim prostriedkom na sklo alebo ešte lepšie bielym octom. Natierajte normálne a užívajte si výsledok!
 

Tip 4: lesklé zrkadlo vďaka glycerínu

Ak vás nebaví vidieť stopy na vašich obľúbených zrkadlách, glycerín je pre vás! pre vyčistite zrkadlo pomocou glycerínu, nič príliš komplikované: mäkká handrička napustená týmto zdravým výrobkom pre domácnosť, trochu mastnoty na lakte a trením, vaše zrkadlá budú ako nové!
 

Tip 5: zemiak na čistenie zrkadiel

Spolu s citrónom patria medzi potraviny aj potraviny, ktoré vám umožňujú vyčistiť zrkadlo bez toho, aby ste museli investovať do priemyselného čističa. Aby vaše zrkadlá zostali čisté a lesklé, neváhajte použiť tip tejto babičky: nakrájajte surový zemiak a trením povrch zrkadla jedným z kúskov. Po ukončení akcie očistite textíliou veľmi mierne navlhčenou zriedeným bielym octom. A to je práca!
 

Tip č. 6: perfektné zrkadlá vďaka amoniaku

Možno to nebudete vedieť, ale amoniak je v zmesi s trochou vody a je produktom, ktorý dokáže robiť zázraky proti odtlačkom prstov alebo mastnotu na zrkadlách. Výrobok, ktorý musíte mať vždy vo svojej kuchyni, aj keď jeho vôňa nie je najpríjemnejšia!