Informácie

Ako zasadiť avokádo s jamou?

Ako zasadiť avokádo s jamou?

Stratifikácia, pestovanie ovocných stromov doma pri nižších nákladoch

V záhradníckom žargóne stratifikácia je technický pojem, ktorý znamená „zasadiť jadro ovocia v kvetináči na pestovanie rastlín “. Táto metóda má mnoho výhod, pretože je:

 • Veľmi hospodárne (zasadiť avokádo alebo akýkoľvek ovocný strom s jedným jadrom je oveľa lacnejší ako nákup skutočného stromu v záhradnom centre!).
 • Anti-odpad. Áno, s stratifikáciou, namiesto toho, aby ste ju vyhodili, znova použijete odpad na výrobu nových rastlín!
 • Zábavné a ľahké: perfektná aktivita týkajúca sa víkendov s deťmi. Aj keď nemáte zelený palec.
   

Zostavte avokádo doma: potrebné vybavenie

Pokiaľ ide o materiál, na vysadenie avokáda vo vašej domácnosti a na jeho rast budete potrebovať:

 • Z dobre zvoleného jadra avokáda;
 • Z plastového skla alebo z malého skleneného jogurtového hrnca;
 • Z pohára;
 • Rastlinná pôda;
 • Drevené palice ako špáradlá alebo zápalky.

To je všetko!

Pestovanie avokáda doma: návod na použitieAk chcete vysadiť avokádo doma a nezávisle zbierať malé plodiny, postupujte podľa týchto 5 krokov:

 1. Vyberte a vyčistite avokádoNajprv si musíte zvoliť svojho právnika dobre. Musí to byť zrelé, ale nie príliš. Keď sa ovocie zje, kameň odstráňte bez toho, aby ste ho poškodili, a vyčistite ho jemným prechodom pod vodu. Odstráňte hnedú pokožku a potom ju namočte asi 30 minút v horúcej vode. Potom nechajte niekoľko hodín na čerstvom vzduchu (najlepšie na slnku), aby sa odstránila vlhkosť.
 2. Do jamy umiestnite drevené tyčinky, Položte najostrejšiu časť avokádovej jamy smerom k oblohe a zasadte tri palice ako špáradlá alebo zápalky do strednej výšky, mierne ich nakloňte, bez toho, aby ste ich príliš pritlačili a po stranách približne na rovnakej úrovni.
 3. Jadro položte na pohár vody, Potom položte dierované jadro tyčiniek na pohár vody (bez toho, aby sa dotýkal stien) a uistite sa, že je vždy naplnený tak, aby dno jadra bolo v neustálom kontakte. voda. V ideálnom prípade by sklo malo byť inštalované v pomerne teplej miestnosti a blízko okna, aby využilo slnečné lúče. O niekoľko týždňov neskôr bude jadro vyklíčené. Potom sa rozdelí a odhalí púčik, kým bude vo vode viditeľný koreň!
 4. Zasadte jadro do črepníka, Keď sa púčik objaví, je čas dať jadro do zeme. Odstráňte drevené tyčinky a jadro zasaďte do kvalitnej zalievacej pôdy do príliš veľkého hrnca. Horná časť jadra musí byť na čerstvom vzduchu. Polievajte pravidelne, bez toho, aby ste ich utopili, a prípadne umiestnite hlinené gule alebo štrk do spodnej časti nádoby, aby sa udržala dobrá vlhkosť. Znovu vložte hrniec do blízkosti otvoru, ak je to možné, a pritlačte stonku avokáda, aby sa listy vyvíjali lepšie.
 5. Udržujte svoj avokádový strom, Na začiatku leta si môžete hrniec vytiahnuť na balkón alebo na slnečnú terasu, ale nezabudnite si ho priniesť, aby ste ho v zime chránili pred vetrom a mrazom. Ak je to potrebné, do pôdy pridajte trochu hnojiva a ak je strom po dvoch až troch rokoch oslabený, strom znovu nasaďte.