Komentáre

Renovácia parketovej podlahy

Renovácia parketovej podlahy

Vyšetrenie a diagnostika

Po odstránení starého náteru starostlivo skontrolujte stav čepelí. Ak sa vám niektorí zdajú podozriví, vyskúšajte ich tak, že do nich vložíte čepeľ; ak ho vložíte ľahko, drevo sa mohlo zhniť. Pred výmenou poškodených častí je potrebné odstrániť zasiahnuté nože, identifikovať príčinu rozpadu a odstrániť ich.

Aký cieľ?

Vždy je možné dať starému parketu dekoratívny vzhľad, aj keď bol mnohokrát lakovaný alebo že na ňom sú stopy lepidiel a rôznych produktov, pretože sa drevo nezhoršuje. Aj keď máte v úmysle položiť nový koberec, vinyl alebo iný poťah, je potrebná predbežná obnova parkiet, aby ste získali čistý, čistý a zdravý povrch.

Nástroje a materiály

• Pásová brúska
Okružná brúska
Dláto na drevo
udrieť palicou
Náterový nôž
skrutkovač
nôž
Vitrifikačná kefa
Protiprachová maska ​​-
Lepidlo na drevo
Tmel na drevo
šmirgľový papier
pečatidlo

Pred morenie

Ak boli parkety predtým voskované alebo lakované, je potrebné opatrne ich odizolovať, aby nedošlo k rýchlemu upchaniu brúsneho materiálu - čo môže spôsobiť pomerne vysoké náklady. Použite odstraňovač odstraňovača náterov alebo lakov. Okrem toho, ak sú niektoré nože držané viditeľnými klincami, utopte ich v lese so sadou klincov, pretože by brúsivo roztrhli.

Tipy

Trojstupňové brúsenie

Ak chcete dosiahnuť dokonalý povrch, musíte vykonať tri po sebe nasledujúce brúsenia, prvý s hrubým brúsivom, druhý so stredným zrnom a tretí s jemným zrnom. Dajte si pozor na prvý, pretože sa rýchlo kopá a môže zanechávať stopy. Ak sú však parkety v dobrom stave, vynechajte prvý krok. Ak použijete podlahovú brúsku s rukoväťou, má páku na „potlačenie“, čo je veľmi užitočné, aby ste sa vyhli značkám na dreve. Postavte ho na koniec podlahy, spustite ho a spustite páku spustením tlačenia - stroj sa vlastne posúva sám a nesmiete ho držať. Ak má brúska regulátor otáčok, nastavte ju na nízku rýchlosť.

Zapojte medzery

Jemný prach uvoľnený pieskom sa môže šíriť do iných miestností. Aby ste tomu zabránili, utrite pod dverami handry alebo maskovaciu pásku maliara.

Skúška lakom

Zasklievacie laky nedávajú presne rovnakú farbu v závislosti od toho, či sú parkety vyrobené z jedle, duba alebo iného druhu, a druhá vrstva zanecháva mierne tmavšiu povrchovú úpravu ako prvá. Okrem toho by sa nemalo zabúdať na to, že tmavý odtieň sa na veľkej ploche javí ešte tmavší. Preto je často užitočné uchovávať veľmi číry (alebo bezfarebný) produkt a niekedy dokonca drevo vopred odľahčiť.

Na zaujatosť

Brúsiť v smere čepelí. Ak však hrany niektorých nožov vyčnievajú, urobte prvé brúsenie pod uhlom, aby ste ich vyrovnali.

Laky a iné výrobky

• Polyuretánové tesnenie bez zápachu. Veľmi ľahko použiteľný, netoxický, rýchlo schnúci lak, ktorý vytvára saténový alebo voskovaný vzhľad.
Polyuretánový tmel so zabudovaným tužidlom. Je odolnejšia voči nárazom a odolnejšia ako predchádzajúca, ale tiež trochu zložitejšia na aplikáciu. Lesklý, saténový alebo voskovaný vzhľad.
Dvojzložkový tmel. Lak s vysokou odolnosťou proti opotrebeniu, poškriabaniu, nárazom a škvrnám. Lesklý, saténový alebo voskovaný vzhľad.
Dopustila prania peňazí. Naneste pred vitrifikáciou na odľahčenie dreva.
Parketový šampón. Čistiaci prostriedok na čistenie špinavých podláh. Know-how © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005