Informácie

Ako najlepšie navrhnúť schodiskové zábradlie?

Ako najlepšie navrhnúť schodiskové zábradlie?

Schodiskové zábradlie: predovšetkým bezpečnostné vybavenie

Schodiskové zábradlie zohráva rovnakú úlohu ako zábradlie: musí zabrániť každému, aby v ňom prešiel. Tiež sa budete musieť rozhodnúť výška najmenej 90 centimetrov medzi schodom a zábradlím, to znamená hornou časťou schodiska.

Na druhej strane tento prvok zasahuje viesť ľudí so zníženou pohyblivosťou a deti a uľahčiť každodenné používanie schodiska. Malo by sa tiež poznamenať, že inštalácia rampy je povinná, ak je schodisko vysoké viac ako jeden meter. Tu je niekoľko tipov, ako to navrhnúť.

Ako navrhnúť bezpečné schodiskové zábradlie?

Schodišťová lišta je k dispozícii v mnohých modeloch: s tyčami, napnutými káblami, zvitkami alebo hladkými je možné zvoliť moderný, moderný alebo klasickejší vzhľad.

Bez ohľadu na to, ktorú rampu si vyberiete, tento prvok vášho schodiska musí byť navrhnutý s najväčšou starostlivosťou.

  • Zabráňte dieťaťu prejsť cez zábradlie schodov : ak máte schodisko so schodiskom (podpora schodov, ktoré spravidla zakrývajú jeho nos), potom by vzdialenosť medzi panelom rampy a schodníkom nemala presiahnuť 18 centimetrov. Ak však vaše schodisko nie je vybavené touto podperou, musíte zaistiť, aby priestor medzi schodom a rampou neprekročil 5 centimetrov. Vždy, aby sa zabránilo pádu, bude potrebné zabezpečiť, aby vzdialenosť medzi dvoma panelmi, káblami alebo tyčami vašej rampy bola približne 18 centimetrov.
  • Vyberte si najlepšie spojovacie prvky : s cieľom ťažiť zo spoľahlivej, pevnej a bezpečnej rampy sa dôrazne odporúča zvoliť bočné upevnenie. Priestor, v ktorom je spodná časť schodiska umiestnená v podlahe (tiež sa nazýva násypka), vždy neumožňuje tento typ upevnenia. Tiež bude potrebné nainštalovať rampu vodorovne. Na druhej strane, výber upevňovacích prvkov závisí aj od materiálu schodiska, typu zábradlia, ktorý ste si vybrali, ale tiež od priestoru, ktorý máte k dispozícii. Vo všetkých prípadoch sa dôrazne odporúča zavolať odborníka, odborníka, ktorý rozumie týmto bezpečnostným predpisom.
  • Nainštalujte zábradlie : namontuje sa na hornú časť zábradlia schodov a umožňuje k nemu ľahký a bezpečný prístup. Zábradlie však nie je vždy dodávané s týmto prvkom. Tiež by bolo dobré nainštalovať ho, najmä ak máte deti alebo hostiteľa staršej osoby alebo so zníženou pohyblivosťou. Vo všeobecnosti je toto zábradlie vysoké 90 centimetrov. Je však možné investovať do druhej rampy pre deti, ktorú umiestnite do výšky 60 centimetrov.

Vnútorné a vonkajšie zábradlie schodov: rovnaké bezpečnostné pravidlo?

Bezpečnostné pravidlá pre inštaláciu zábradlia schodov sú rovnaké, vo vnútri aj vonku.

V tomto prípade však bude potrebné sa obrátiť na upevňovací systém prispôsobený poveternostným podmienkam, To vám umožní posilniť odolnosť rampy, ale tiež zabrániť častým renováciám.

Doteraz sme sa zaujímali o bezpečnostnú stránku zábradlia schodov. Trochu podrobnejšie sa pozrieme na jeho estetiku.

Estetika zábradlia schodov© Mariekke

Ak zábradlie schodiska má bezpečnostnú úlohu a pomáha predchádzať pádom, predstavuje tiež krytie vášho schodiska. Toto je dekoratívny prvok ako taký, Vďaka rozmanitosti materiálov použitých pri jeho návrhu je možné zvoliť rampu, ktorá sa dokonale hodí pre vaše vnútorné dekorácie.

  • drevo : Drevená schodišťová koľajnica môže mať mnoho podôb. Tiež je vhodný do moderného alebo tradičného interiéru. Tento materiál sa vyskytuje hlavne v škandinávskych dekoráciách. Výhodou je veľmi dlhá životnosť, aj keď je nevyhnutné ho chrániť vrstvou laku alebo škvrny, ak sa však používa vonku. Nájdete schodiskové zábradlia rôznych druhov, aby ste si vybrali model, ktorý zodpovedá vášmu interiéru.
  • nerez : Nerezová oceľ je antikorózna a antikorózna zliatina ocele. Je to tiež materiál, ktorý sa dá nainštalovať vo vnútri aj vonku. Na druhej strane je obzvlášť estetický vďaka svojmu dojmu ľahkosti. Schodiskové zábradlie z nehrdzavejúcej ocele tiež dodáva miestnosti jas, vďaka svojmu lesklému povrchu, ktorý nezachytáva prach. Údržba je preto veľmi jednoduchá. Ak je ochrana životného prostredia príčinou, ktorá vás ovplyvňuje, oceníte tiež nehrdzavejúcu oceľ pre jej obnoviteľné a recyklovateľné vlastnosti. Je to solídny, krásny a praktický materiál, ktorý vás nevyhnutne zvádza.
  • sklenená : Aj keď vám na schodisku prinesie ľahkosť a pôvab, sklo je veľmi špinavé. Ak máte deti, toto nie je odporúčané riešenie. Okrem toho bude potrebné naplánovať oveľa väčší rozpočet, aby ste ho mohli ponúknuť, pretože sklenené dosky sú obzvlášť drahé.

Aký rozpočet na vaše schodiskové zábradlie?© La Petite Scandinave

Schodiskové zábradlie je povinné na zabezpečenie vášho interiéru. Je však potrebné zhodnotiť váš rozpočet. Ak hľadáte lacnú rampu, ktorá spĺňa všetky bezpečnostné kritériá, ktoré sme práve videli, v tomto prípade sa obráťte na prvotriedny drevený model. Bude potrebné zvážiť výdavky vo výške 200 eur.

Ak však hľadáte dizajnový a estetický prvok, ceny majú tendenciu stúpať. V skutočnosti sú rampy vyrobené z niekoľkých materiálov, kovu alebo skla zobrazené na viac ako 1200 eur, Na druhej strane cena zábradlia schodov závisí aj od jeho tvaru. Napríklad, ak je vaše schodisko zakrivené, rozpočet bude dôležitejší ako pre priame schodisko.