Užitočný

Ako vyčistiť moju planchu?

Ako vyčistiť moju planchu?

Plancha je nepochybne jednou z najpopulárnejších spôsobov varenia vďaka svojim mnohým výhodám (strava, rýchlosť atď.). Stále musíte vedieť, ako máte čistiť planchu doma. Postupujte podľa pokynov.

Prečo je také dôležité správne čistiť planchu?

Počas používania sa v prístroji hromadí nečistota a pálené a nevzhľadné zvyšky. Výsledkom je, že vaša plancha fajčí a chuť vareného jedla sa zmení. Nie nevyhnutne chutný - dokonca upokojujúci - pre vašu rodinu alebo priateľov.

Ak sa vaša plancha práve použila

Po použití planchy počkajte chvíľu, kým sa nevráti na priemernú teplotu. Potom jemne nalejte ľadovú vodu na jej povrch, alebo dokonca na niekoľko kociek ľadu. Zostaňte súpravu dreveným riadom a znečistenú tekutinu vypusťte do vhodnej nádoby. Ak nemáte ľad, choďte na biely ocot, zázračný domáci liek.

Ak je vaša plancha mierne znečistená

Nie je potrebné veľa materiálu, stačí vlhká špongia na odstránenie nečistôt v rekordnom čase. Ak niektoré zvyšky zostanú, vyzbrojte si papierovou utierkou a trochou oleja. Po nasiaknutí papiera opatrne vytrhnite zakalenú špinu.

Ak je vaša plancha veľmi špinavá

V ťažkých situáciách veľké prostriedky! Zapnite zariadenie a tlačte teplotu na maximum, aby ste spálili tvrdé zvyšky. Keď sú dobre spálené, vypnite planchu (dávajte pozor, aby ste sa nespálili) a nakreslite drevenú špachtľu. Uistite sa, že povrch je chladný, a potom pomocou náradia zoškrabte zvyšky.

Alternatívne metódy čistenia

Existujú samozrejme aj iné prostriedky na čistenie vašej planchy, napríklad slávna kúzelná špongia pána Clean (dostupná v supermarketoch za menej ako 10 EUR) alebo dokonca ílový kameň.